فرهنگی و اجتماعی

سردار غیب‌پرور: عزای اربعین را به شکل جدیدی برپا می‌کنیم

سردار غیب‌پرور: عزای اربعین را به شکل جدیدی برپا می‌کنیم

سردار غیب پرور با بیان اینکه امسال بساط عزای اربعین را در بین‌الحرمین شیراز برپا خواهیم کرد، گفت: ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم تا اربعین را به بهترین شکل و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

موکب احمد بن موسی
موکب احمد بن موسی

به نقل از کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی موکب احمدبن موسی(ع)، سردار غلامحسین‌ غیب‌پرور،  اظهار داشت: موکب احمدبن موسی چند سالی است که با عنایت امام حسین(ع) در کربلای معلی شکل گرفته است.

مدیر موکب احمدبن موسی(ع) افزود: امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا، عاشقان امام حسین(ع) نمی‌توانند در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کنند، لذا به یاری خدا بنا داریم تا در ایام اربعین بساط عزای امام حسین(ع) را در بین‌الحرمین شیراز یعنی فاصله بین حرم حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) برپا کنیم.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه بدین‌منظور جلسه‌ای به ریاست نماینده ولی فقیه در استان برگزار و هماهنگی‌های لازم در این رابطه انجام شد، گفت: مردم استان فارس همگی دلدادگان اهل بیت(ع) هستند و گواه این مسئله هم تقدیم 15 هزار شهید و ده‌ها هزار جانباز، آزاده و رزمنده است و در همین‌جا از آنان می‌خواهیم تا از این فرصت استفاده کرده و اربعین حسینی را به شکل جدیدی برگزار کرده و عرض ادبی به ساحت مقدس امام حسین(ع) داشته باشیم.

جانشین فرمانده‌کل سپاه در قرارگاه مرکزی امام علی(ع) با تصریح اینکه بحمد الهی مردم ما همواره پای کار بوده‌اند و به یاری خدا چنین اتفاقی هم در ایام اربعین رخ خواهد داد، گفت: ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم تا اربعین حسینی را به بهترین شکل و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری اربعین بسیار مهم است، گفت:‌ البته موضوع شیوع کرونا هم نباید موجب شود تا از عرض ادب به ساحت مقدس امام حسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و عزاداری‌های خود دور بمانیم.

سردار غیب‌پرور سخنان امام راحل را در این باره یادآور شد و گفت: امام راحل فرمودند حضرت سیدالشهدا(ع) مذهب را بیمه کرد و این یک جمله بسیار عمیق، اساسی و کلیدی است که از امام راحل به یادگار داریم لذا باید مراسم‌های عزاداری اربعین را با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی با قوت برگزار کنیم.

مدیر موکب احمدبن موسی(ع) در پایان یادآور شد: علاوه بر فعالیت‌هایی که در بحث عزاداری در ایام اربعین خواهیم داشت، یکسری فعالیت‌ها در قالب کمک‌های مؤمنانه نیز در سطح وسیع‌تری انجام خواهیم داد، چرا که یکی از اساسی‌ترین کارها رسیدگی به مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا