اخبار حوزهحوزه علمیه

نخستین گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار در سال 1400 برگزار شد

نخستین گردهمایی طلاب قرارگاه عمار در سال 1400 با محوریت تبلیغ در ماه مبارک رمضان و فعالیت طلاب به منظور تبلیغ پذیرش حداکثری طلاب جدید الورود مدارس علمیه برگزار شد.

تصاویر| گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریهبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، نخستین گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار ویژه روحانیون شاغل در ادارات، مراکز، مساجد و حسینیه ها در سال 1400 با حضور علما و روحانیون در فضای باز مدرسه علمیه منصوریه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق مسئول مدارس علمیه منصوریه، مولی الموحدین و خاتم الانبیا در این مراسم با اشاره اینکه ماه رمضان فرصتی است که مردم به خداوند نزدیک شوند، اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی مناسب برای تبلیغ طلاب و روحانیون است.
وی در ادامه به آیه 9 و 10 سوره صف اشاره و اضافه کرد: امروز دولتمردان باید به این دو آیه توجه کنند راه برون رفت از مشکلات اجتماعی و فردی عمل به همین دو آیه است، خداوند در همین دو آیه می فرماید ایمان به خداوند و رسول گرامی اسلام راه برون رفت از مشکلات است، در همین روزهای اخیر در ایام کرونا به یکی از مدیران عرض کردم در این اقامه نماز جماعت چه ویروسی نهفته است که حضور در مسجد مشکلی ندارد اما جماعت مشکل دارد تا جایی که صدای وزیر بیرون می آید، چه طور پرواز به کشورهای خارجی مشکلی ندارد اما اقامه نماز جماعت مشکل دارد، از این رو خداوند می فرماید اعتقادات را باید قوی کرد، مبلغین موظف هستند مردم را با خداوند آشنا کنند.
مسئول مدرسه علمیه منصوریه در خصوص وظایف طلاب و روحانیون تصریح کرد: آشنا کردن با خداوند رسالت اصلی مبلغین است، اگر مردم خداوند را شناختند، مبلغین هم دیگر دغدغه ای ندارند، امروز نوع آسیب هایی که در جامعه مشاهده می کنیم به دلیل فاصله گرفتن از رسول خدا و خداوند است، احتکار ها، گران فروشی ها و ظلم ها از کسانی سر می زد که از خداوند و رسول آن فاصله گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید ایمان نکته نخست اصلاح جامعه و روحیه جهادی داشتن با اموال و نفس دو کار مهم است که باید به آن عمل کرد.
مدیر عامل بنیاد مهدویت در خصوص فعالیت های جهادی طلاب و مبلغین قرارگاه عمارنیز تصریح کرد: خداوند زیر بار منت انسان نمی رود اگر کار کردید خداوند مزد آن را خواهد پرداخت، از این رو باید بدون چشم داشت کارهای تبلیغی را انجام دهیم چراکه خداوند قطعا آن را بی پاسخ نخواهد گذاشت.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام جذب و پذیرش حوزه های علمیه عنوان کرد: با توجه به اینکه پذیرش حوزه های علمیه در سطح کشور آغاز شده است مبلغین نیز باید سعی داشته باشند تا منشا خیر در این خصوص شوند.

تصاویر| گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریههمچنین حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق مسئول قرارگاه عمار و مدیر مدرسه علمیه منصوریه نیز در ادامه این مراسم با اشاره به ارائه گزارش سه ماهه از فعالیت های جهادی و تبلیغی عمار، اظهار کرد: قرارگاه عمار به واسطه چشم اندازوهدفی که مسئول محترم حوزه داشتند تشکیل شد، که از تمام ظرفیت های طلاب و روحانیون استفاده شود.
وی در ادامه با تصریح اینکه طلاب قرارگاه عمار در عرصه های جهادی، تبلیغی، فرهنگی در کانون های فرهنگی مساجد ،تبلیغ های هفتگی،تهیه و توزیع بسته های معیشتی،ضدعفونی معابر،تغسیل وتدفین اموات کرونایی،همیار بیمار وفعالیت های جهادی مشغول هستند، اضافه کرد: امروز 180 نفر از طلاب در فعالیت های تبلیغی وجهادی قرارگاه در زمینه های مختلف بنا به علاقه خودمشغول هستند و 30 نفر از طلاب فارغ التحصیل با این مجموعه همکاری می کنند، همچنین شعبه قرارگاه عمار نیز درقم از فارغ التحصیلان طلاب که در قم مشغول تحصیل در درس خارج هستند راه اندازی گردید.
عنوان کرد: از اسفند ماه تاکنون و به ویژه در دهه مهدویت فعالیت های طلاب این قرارگاه به شرح زیر می باشد:
80 نفر از مبلغین در مساجد و کانون های فرهنگی تحت پوشش با همت خیرین 3000 بسته را تهیه و در میان نیازمندان همان مناطق توزیع کرده اند، 500 میلیون تومان وام قرض الحسنه در اختیار نیازمندان قرار داده شده، برپایی 60 ایستگاه صلواتی و توزیع 20 هزار قرص نان، 2مرتبه اعزام طلاب قرارگاه به منطقه سی سخت،توزیع 3000بسته فرهنگی و گل های زینتی با پیام های مهدوی به مناسبت میلاد حضرت باهمکاری انجمن اسلامی نوجوانان، برپایی جشن های مذهبی درکلیه مساجد را داشته ایم، همچنین 15 نفر از طلاب در بخش های تغسیل اموات کرونایی،تدفین وهمیار بیمار فعالیت داشتند.
وی خاطرنشان کرد: برای توانمند سازی طلاب قرارگاه عمار بنا بر توصیه بزرگان استان این مجموعه با نظم وانظباط بیشتر نسبت به گذشته و هرچه منسجم تر از قبل با مشخص کردن واحدها ومعاونت ها انجام وظیفه می نماید، از این رو واحدها ومعاونت های گزینش و اعزام، علمی و پژوهشی، تبلیغ و رسانه، نظارت و صیانت و روابط عمومی و پشتیبانی راه اندازی شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی مدیر حوزه علمیه فارس نیز همچنین یادآور شد: با شرایطی که در ماه مبارک رمضان است امیدواریم مبلغین عطر معنویت را در فضای سومین حرم اهل بیت علیهم السلام منتشر کنند.

وی در ادامه با تصریح به اینکه این ایام سالروز آغاز تغسیل اموات کرونایی در شیراز است، اضافه کرد: در سال گذشته همین ایام بود که بیماری کرونا در سطح کشور شیوع یافت و هنگامی با خبر شدیم که چند تن از هم استانی ها دفن شده بودند اما تغسیل صورت نگرفته بود و این با احترامی که دین اسلام برای اموات مؤمنان در نظر گرفته است سازگاری نداشت، از طرف دیگر خانواده های اموات کرونایی دچار مشکل روحی شده بودند و بیماران فکر می کردند اگر ما از دنیا رفتیم با بدن ما چگونه برخورد می کنند؟ تا اینکه با پیگیری های زیادی که انجام شد از بیستم فروردین سال گذشته عملیات تغسیل اموات کرونایی توسط طلاب جهادی آغاز شد .

تصاویر| گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریهمدیر حوزه علمیه استان فارس افزود: مقام معظم رهبری بارها در خصوص توسعه روحیه جهادی تاکید می کنند به همین دلیل است امروز در هر بخشی که روحیه جهادی داریم پیشرفت کرده ایم و در هرجایی که روحیه جهادی نداریم پیشرفتی نداشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین استوار تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری بیان می کنند دولت آینده دولت جوان انقلابی است، شاخصه آن این است که جهادی کار می کند، البته جهادی به معنای بی قانونی نیست بلکه در بستر قانون حرکت کردن است، امروز در عرصه تبلیغ نیز هرجا جهادی عمل کرده ایم موفق شده ایم که این کار را نیز از بزرگان یادگرفته ایم.

همچنین خاطرنشان می شود در پایان، مراسم تودیع و معارفه چهارتن از معاونین مدرسه علمیه منصوریه برگزار و احکام جداگانه یک ساله قرارگاه عمار نیز به معاونین مربوطه اعطا شد.

افتتاح دفتر رسمی قرارگاه عمار در مدرسه علمیه منصوریه نیز از دیگر بخش های این مراسم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا