حوزه علمیه منصوریه

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق: شرایط محقق شدن امر ظهور به دست انسان ها است

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز گفت: شرایط محقق شدن امر ظهور به دست انسان ها است و نقش روحانیت که ادامه دهندگان راه انبیا و اولیا هستند در فراهم سازی یک محیط آماده برای ولی خدا بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه منصوریه» ، حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق، عصر امروز در اختتامیه همایش حوزه انقلابی_حوزه منتظر که با حضور آیت الله اعرافی، در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در روایت بسیاری به برپایی حکومت عدل الهی وعده داده شده و تا این حکومت جهانی عدل گستر محقق نشود، دنیا به پایان نخواهد رسید.

وی در ادامه با تصریح اینکه لازمه تحقق حکومت جهانی عدل گستر این است که بندگان عبد شوند و صالح و بندگی و اخلاص گفتار محقق شود، اضافه کرد: اینجاست که ویژگی منتظر خودش را نشان می دهد و دولت کریمه رقم می خورد.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز عنوان کرد: شرایط محقق شدن امر ظهور به دست انسان ها است و نقش روحانیت که ادامه دهندگان راه انبیا و اولیا هستند در فراهم سازی یک محیط آماده برای ولی خدا بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین حدائق با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، بیان داشت: از ویژگی های شخص منتظر پاکدامنی و دوری از گناه و رأفت و مهربان بودن است و حوزه منتظر هم باید دارای این ویژگی ها باشد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: حرص در مال اندوزی  بسیار نهی شده، ولی حرص در علم و تحصیل و حرص در عبادت بسیار ارزشمند است، همچنان که امیرالمومنین علی علیه السلام هم در خطبه متقین به آن اشاره کرده اند.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه در پایان بیان کرد: منتظر یعنی انسان متخلق به اخلاق و کسی که رأفت و داشته، پر تلاش، خستگی ناپذیر و دغدغه مند نسبت به جامعه  باشد.

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا