حوزه علمیه

یادمان مرحوم آیت الله حدائق در شیراز رونمایی شد

یادمان مجاهدت های علمی و عملی مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدرضا حدائق در شیراز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز در حاشیه مراسم رونمایی از یادمان مرحوم آیت الله حدائق با اشاره به اینکه قطعا باید آیندگان نسبت به گذشتگان آشنایی و آگاهی بهتری داشته باشند، اظهار کرد: باید الگوهای ما در مسیر زندگی بزرگان باشند.

وی در ادامه با تصریح اینکه مجموعه این یادمان بخشی از فعالیت‌ها، خدمات و زندگی نامه مرحوم آیت الله حدائق است، اضافه کرد: کتابی در خصوص زندگی نامه آیت الله حدائق نیز یک کتاب ۸۰۰ صفحه ای در حال کتابت است.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه عنوان کرد: شناسنامه و افتخار یک شهر بزرگان علمی هستند که عمری را به خدمت و تلاش در همه عرصه گذرانده اند، مردم نباید این بزرگان را فراموش کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخشی از وصیت نامه مرحوم آیت الله حدائق آمده است؛ یاد ندارم از قبل تکلیف نمازی از من قضا شده باشد اما باز برای من ۱۵ سال نماز استیجار کنید، از خود ایشان بارها شنیده ام از هفت سالگی نماز شب من قضا نشده؛ بنابراین باید فرزندان خود را اینگونه تربیت کنیم نه اینکه فرزندان ما از نماز بیگانه باشند.

حضرت استاد حدائق افزود: در بخش دیگری از وصیت نامه مرحوم آیت الله حدائق روایتی از امیرالمومنین(ع) ذکر شده که می فرماید کسی که میان خود و خدای خود را اصلاح کند خداوند نیز میان او و مردم را اصلاح خواهد کرد و کسی که آخرت خود را اصلاح کند خداوند دنیای او را اصلاح خواهد کرد.

وی گفت: شهادت می دهم در جایگاه شاگردی از مصادیق عمل به روایت امیرالمومین(ع) مرحوم آیت الله حدائق بودند ایشان به دلیل اینکه دغدغه آخرت را داشت خداوند دنیای ایشان را اصلاح کرده بود، امیدواریم شبیه این نمایشگاه ها برای دیگر علما که به رحمت ایزدی می پیوندند رقم بخورد تا نسل های آینده فراموش نکنند که مفاخر شهر خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا