اخبار

گزارش‌هایی از شلیک خمپاره به سمت پایگاه آمریکا در دیر الزور

«دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، وابسته به معارضان سوریه مدعی شده گروهی ناشناس اقدام به شلیک خمپاره به سمت پایگاه آمریکا در حومه دیرالزور سوریه کرده‌اند.

موشک دیروز الزور«دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، وابسته به معارضان سوریه مدعی شده گروهی ناشناس اقدام به شلیک خمپاره به سمت پایگاه آمریکا در حومه دیرالزور سوریه کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر روز پنجشنبه اعلام کرد که افراد ناشناس با گلوله‌های خمپاره پایگاه آمریکا در استان دیر الزور سوریه را هدف گرفتند.

این منبع گفت: «افرادی ناشناس شامگاه پنجشنبه چندین گلوله خمپاره به سمت پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر در استان دیر الزور شلیک کردند.»

بر اساس گزارش مذکور ،نظامیان آمریکا و شبه نظامیان وابسته به آن از گروه نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) به دنبال حمله مذکور به حال آماده باش درآمدند و با سلاح متوسط و سنگین در پیرامون این میدان نفتی گشت زنی کردند.

دیدبان حقوق بشر مدعی شد که هنوز هیچ اطلاعی از تلفات انسانی حمله مذکور گزارش نشده است.

دیدبان حقوق بشر همچنین ادعا کرد که افراد ناشناس خودروی مسئول حفاظت از چاه‌های نفتی را در نزدیکی چاه الازرق در نزدیکی میدان نفتی التنک در شمال شرق دیر الزور، هدف تیراندازی قرار دادند؛ اما او از این حادثه جان به در برد.

دیدبان حقوق بشر همچنین گفت که یک خودروی نظامی گروه قسد هم روز پنجشنبه در نزدیکی ایستگاه پمپاژ آب در شهرک الشحیل در شرق دیر الزور هدف گلوله آرپی جی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.

«فاضل نجار» استاندار دیر الزور هم روز پنجشنبه در گفت‌وگو با روزنامه «الوطن» سوریه تاکید کرد که قبایل و عشایر استان دیر الزور سوریه روز چهارشنبه طی نشستی در شهر «المیادین» در شرق این استان تاکید کردند که رژیم اشغالگر آمریکا و مزدوران آن رو به نابودی هستند.

استاندار دیر الزور این نشست را خیلی خوب و مثبت توصیف کرد و گفت:« این همایش در نزدیکی محل استقرار نظامیان اشغالگر آمریکا و شبه نظامیان جدایی طلب آن برگزار شد که موضوعی بسیار مهم است و این پیام را به اشغالگران و مزدوران آن و جامعه بین المللی مخابره می‌کند که سوریه یکپارچه باقی خواهد ماند و آمریکا و مزدورانش باید از سوریه بروند و زمین‌های تحت اشغال آنها تحت حاکمیت سوریه بازخواهد گشت.»

منبع
فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا