شهدا

واکنش حاج‌قاسم به جلسه‌ای که در آن به رهبری توهین شد

حجت الاسلام علی شیرازی، مسئول اسبق نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس پیرامون شخصیت شهید قاسم سلیمانی گفت‌وگویی انجام داده است که بخش‌هایی از آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

* واکنش حاج‌قاسم به جلسه‌ای که در آن به رهبری توهین شد

در جلسه‌ای بودیم یکی از آقایان آمد گفت که در جلسه‌ای بودم که یک نفر از اعضای آن جلسه به مقام معظم رهبری اهانت کرد حاج قاسم سوال کرد تو کجا بودی؛ گفت من در جلسه بودم، پرسید چه کار کردی گفت هیچ کاری نکردم؛ حاج قاسم گفت اشتباه کردی اگر من بودم لیوان را از روی میز برمی داشتم و پرت می‌کردم به صورتش؛ حاج قاسم پای ارزش‌ها ایستاده بود.

* معنویت سردار سلیمانی از همه بالاتر بود

سردار سلیمانی که فرمانده تیپ بود و بعد‌ها فرمانده لشکر ثارالله شد معنویتش از همه جوانان و فرماندهان بالاتر بود به طوری که جاذبه ایجاد می‌کرد و حرفش اثر داشت.

ما سعی می‌کردیم خودمان را به سردار سلیمانی نزدیک کنیم و از معنویت او استفاده کنیم گرچه شاگرد تنبل بودیم، اما این عظمت را سردار سلیمانی تا پایان عمر داشت.

* حاج‌قاسم بعضی از روز‌ها ۲۳ ساعت کار می‌کرد!/ خجالت می‌کشیدند به او نه بگویند

ما باید از سال ۷۶ تا ۹۸ که حاج قاسم ۲۲ سال در نیروی قدس بود ضرب در ۳ کنیم، حاج قاسم روزی ۷ ساعت کار نمی‌کرد، بعضی از روز‌ها ۲۳ ساعت کار می‌کرد یعنی ۳ برابر. از نظر کیفی هم، چون همه جا حاضر بود اثرگذار بود و همه به حرفش گوش می‌کردند.

گاهی در بحث‌های مدیریتی می‌گویم که یک ماه جلسه شبانه روز می‌گذارید تا بتوانید مثلا یک میلیارد تومان بودجه بگیرید، اما حاج قاسم نفوذ داشت و حرفش را می‌خواندند.

طوری با رزمندگان و مردم برخورد می‌کرد که همه شیفته حاج قاسم بودند اگر حاج قاسم می‌گفت این کار بشود، نه اینکه کسی جرائت نکند نه بگوید، بلکه خجالت می‌کشیدند بگویند نه.

* حرف شهید سلیمانی بر روی پوتین و اردوغان اثرگذار بود

در عراق همه گروه‌ها حرف حاج قاسم را گوش می‌کردند، در لبنان همه رزمندگان در سوریه همه و همه حرف حاج قاسم را گوش می‌کردند.

جوری بود که حرف حاج قاسم روی رئیس جمهور روسیه هم اثرگذار بود، اگر مشکلی در ترکیه هم پیش می‌آمد حاج قاسم حرفش روی اردوغان هم اثرگذار بود.

* دلش برای بچه یک شهید بیش از بچه خودش می‌سوخت

من به عنوان یک شاهد می‌گویم حاج قاسم دلش برای بچه یک شهید بیش از بچه خودش می‌سوخت.

وقتی در میدان سوریه یا عراق می‌دید یک زن عراقی یا یک زن سوری مورد تعرض قرار می‌گیرد یا تحت محاصره است مثل باران اشک می‌ریخت و تلاش می‌کرد او را نجات بدهد.

وقتی مردم نبل و الزهرا در محصره بودند تلاش می‌کرد با تمام وجود هرچه امکانات دارد را وارد صحنه کند تا بتواند مردم نبل و الزهرا را نجات دهد.

در حلب و موصل هم همین طور بود. در جای جای جبهه مقاومت همین بود. وقتی این حرکت در میدان بروز و ظهور کرد عظمت نیروی قدس بالا رفت.

* حاج قاسم بساط آمریکا را در منطقه به‌هم ریخت

می‌گویند حاج قاسم جناحی نیست ما هم می‌گوییم جناحی نیست؛ اما حاج قاسم درباره برجام دو و سه حرف دارد یا نه، حرف دارد. حاج قاسم درباره آمریکا حرف دارد یا نه؟ حرف دارد؛ حاج قاسم برای مبارزه با آمریکا وارد میدان شد یا نه؟

حاج قاسم محکم در برابر آمریکایی‌ها ایستاد. اگر حاج قاسم محکم در برابر اوباما و ترامپ نمی‌ایستاد، ترامپ دستور ترور او را نمی‌داد پس معلوم است بساط آمریکا را در منطقه حاج قاسم به‌هم ریخت.

* همه فکر و ذکر حاج‌قاسم و سیدحسن، رهبر معظم انقلاب بود

همه فکر و ذکر حاج قاسم و سید حسن نصرالله، رهبر معظم انقلاب بود. جلسه‌ای نبود که من با سید حسن نصرالله داشته باشم یا جلسات متعددی که با حاج قاسم با وی داشتیم بحث حضرت آقا نباشد.

در دیدار‌هایی که با مراجع قم داشتیم معمولا نیم ساعت فقط تاکید می‌کرد قدر آقا را بدانیم و از ایشان حمایت کنیم اگر از آقا حمایت کنیم جمهوری اسلامی ایران و ایران باقی می‌ماند.

هر کسی از ایران به لبنان می‌رفت و با سید حسن نصرالله دیدار می‌کرد، سید حسن مدام حرفش این بود که عظمت‌های زندگی رهبری را بازگو کند. ما باید برای آن‌ها بگوییم، اما او به مسئولان ایرانی می‌گفت شما در کنار آقایید قدر او را نمی‌دانید ما می‌دانیم حضرت آقا چه عظمتی است.

منبع
snn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا