قرارگاه عمار

مصاحبه ای با مسئول قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه شیراز

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حمیدرضا حدائق

نکات برگزیده مطلب
 • فعالیت های قرارگاه تبلیغی عمار منصوریه در ایام کرونایی
 • مبلغ 600 میلیون تومان کمک هزینه نقدی به خانواده های آسیب دیده از کرونا
 • تهیه، بسته بندی و توزیع 10000 بسته معیشتی طی 6 مرحله
 • شناسایی خانواده های نیازمند و آسیب دیدگان بیماری کرونا
 • طبخ و توزیع 15 هزار دست غذای گرم میان نیازمندان مناطق محروم فارس
 • تشکیل 15 گروه جهادی طلاب برای ضدعفونی معابر، منازل، مساجد، حسینه ها و مناطق آسب پذیر
 • توزیع 20000 هزار قرص نان
 • برگزاری کلاس ها و جلسات حلقه معرفت کانون های فرهنگی تحت پوشش قرارگاه عمار در فضای مجازی
 • توزیع 4000 اقلام بهداشتی میان اقشار آسیب پذیر
 • برپایی مجالس مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی
 • فعالیت در فضای مجازی توسط کانون های فرهنگی تحت پوشش قرارگاه عمار منصوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، با حجت الاسلام و المسلمین شیخ حمیدرضا حدائق مسئول قرارگاه عمار و مدیر مدرسه منصوریه در مورد موضوعات متعددی از جمله معرفی، گزارش فعالیت ها و تبلیغ قرارگاه عمار به گفتگو نشستیم .

در ادامه می‌توانید متن کامل این گفت و گو را بخوانید:

با سلام خدمت شما لطفا به طور کامل خودتان را معرفی کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم ، حمیدرضا حدائق مدیر مدرسه علمیه منصوریه و مسئول قرارگاه تبلیغی عمار هستم.

تبلیغ چه اهمیتی در جامعه امروز دارد؟

حضرت امیرالمومنین(ع) در روایتی پیرامون اهمیت تبلیغ می فرمایند هنگامی می خواستم برای تبلیغ عازم یمن شوم رسول گرامی اسلام(ص) این توصیه را به من فرمودند که «یا علی اگر در این مسیر تبلیغ، در این بیان احکام شرعی با زبان و عمل خود کسی به سمت راه و مسیر الهی هدایت شود بهتر است از هر آنچه که خورشید بر آن طلوع و غروب می کند» این بیان و اهمیت تبلیغ است.

رسول گرامی اسلام(ص) همچنین می فرماید اگر فردی با بیان و عمل ما به مسیر الهی هدایت شود این بهتر از هر آن چیزی که در دنیا است، بهترین زاد و توشه ای است که انسان می تواند به سرای باقی ببرد.

وظیفه ما در قبال تبلیغ در جامعه کنونی چیست؟

نباید فراموش کنیم که وظیفه تک تک ما تبلیغ ، بیان احکام و دفاع از دین است.

اهداف تاسیس قرارگاه تبلیغی عمار چه چیزی بوده است؟

در راستای اهمیت جایگاه تبلیغ بنا به دغدغه ای که مسئول حوزه علمیه منصوریه در رابطه با تبلیغ دین داشتند، قرارگاه عمار در سال 93 آغاز به فعالیت کرد که توسط طلاب منصوریه بنای این خیر، بنیان گذاشته شد و طلاب آغاز به فعالیت های تبلیغی کردند.

فعالیت قرارگاه تبلیغی عمار از کجا آغاز شد؟

آغاز فعالیت در کانون های فرهنگی مساجد بود، چراکه در صدد عدم قطع شدن ارتباط روحانیت با جوانان و نوجوانان بودیم، لذا عزیزانی که دغدغه کار فرهنگی داشتند وارد مساجد شدند و کانون های فرهنگی را در مساجد راه اندازی کردند.

امروز در 15 نقطه شهر شیراز این کانون های فرهنگی مشغول به فعالیت هستند، در ادامه این فعالیت با تقاضایی که از نقاط محروم و شهرستان هایی که در اطراف شیراز بود و جز در مناسبت های ویژه روحانیت طرح هجرت ورود نمی کردند، درخواست هایی برای حضور روحانیون مبلغ در شهر ها و روستا ها داشتند که از این رو تبلیغ هفتگی در قرارگاه عمار راه اندازی شد.

در قررگاه تبلیغی عمار هر پنج شنبه و جمعه تعداد 80 طلبه روحانی به تبلیغ دین مبین اسلام می پردازند، با حمایتی که دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی و دغدغه ای که این مرجع در زمینه تبیغ دارند این فعل خیر رقم خورد.

فعالیت های قرارگاه عمار
برخی از فعالیت های قرارگاه عمار

فعالیت های روحانیون مبلغ در سطح روستا ها چگونه است؟

در راستای امر تبلیغ دین مبین اسلام، هر پنج شنبه و جمعه پایانی هفته 80 مبلغ به روستا های اطراف شیراز و مناطق محروم از سوی قرارگاه تبلیغی عمار اعزام می شوند و فعالیت هایی را از قبیل تصحیح اذکار نماز، بیان احکام، قرائت قرآن کریم، پیگیری مشکلات روستا، برپایی جشن ها و مجالس ولادت و شهادت های اهل بیت(ع)، برگزاری حلقه های معرفت، سرکشی از خانواده های شهدا و جانبازان و عیادت از بیماران کرونایی، را انجام می دهند.

بُعد جهادی قرارگاه تبلیغی عمار چگونه بوده و چه فعالیت هایی را انجام می دهند؟

همین 80 مبلغی که در دو روز پایانی هفته برای امر تبلیغ به روستا ها اعزام می شوند، مساجد، حسینیه و خانه هایی را که نیاز به مرمت و بازسازی دارند رصد می کنند تا گروه جهادی طلاب قرارگاه آن را انجام دهند، حتی در ساخت سرویس بهداشتی و حمام نیز فعالیت هایی را دارند.

تاکنون چه فعالیت هایی را در ایام کرونایی انجام داده اید؟

در ایام کرونایی تاکنون به همت خیرین محترم مبلغ 600 میلیون تومان کمک نقدی به خانواده های آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است و همچنین بیش از 10000 بسته معیشتی نیز به همت خیرین توسط قرارگاه عمار تهیه و توسط طلاب این قرارگاه بسته بندی و میان نیازمندان توزیع شده است.

طبخ و توزیع بیش از 15 هزار دست غذای گرم یکی دیگر از فعالیت هایی قرارگاه تبلیغی جهادی عمار است که توسط طلاب این قرارگاه بسته بندی و بین نیازمندان مناطق محروم استان فارس و حاشیه شهر شیراز توزیع شده است.

طلاب قرارگاه تبلیغی منصوریه همچنین در ایام کرونایی به بیش از ۱۵ گروه جهادی تقسیم شدند و هر شب به صورت جداگانه معابر، منازل، مساجد، حسینه ها و مناطق آسب پذیر را ضدعفونی می کردند.

برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع 20000 قرص نان در ایام ابتلا جامعه به کرونا از بخش های دیگر فعالیت های قرارگاه به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا