اخبار حوزهحوزه علمیه

مراسم استغاثه به امام زمان (عج) برگزار شد

مراسم استغاثه به امام زمان (عج) اولین برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در سال 1400 با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شیراز حضرت آیت‌الله لطف‌الله دژکام و حضرت استادحاج شیخ علیرضا حدائق و جمعی از مسئولین ومردم متدین شیراز روز سه‌شنبه 3 فروردین 1400 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد قدس (سردزک) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حضرت استاد حدائق ضمن تقدیر و تشکر ویژه از نماینده محترم ولی‌فقیه و امام‌جمعه شیراز به خاطر شروع این حرکت اظهار داشتند: متأسفانه این مسجد در گذر زمان به مهجوریت پیوسته بود در جلسه‌ای که هفته گذشته در حرم حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار شد ایشان طرح موضوع فرمودند که با توجه به این‌که این مسجد، قدمگاه امام زمان (عج) و در جوار حضرت شاهچراغ (ع) قرار دارد شرایطی مهیا شود که مردم از این موقعیت استفاده کنند.

وی افزود ما مردم شیراز افتخار می‌کنیم که در سخن امیرالمؤمنین (ع) به اصبغ بن نباته سه نفر از یاران امام زمان (عج) از این شهر هستند

مسئول حوزه علمیه منصوریه با اشاره به این‌که گاهی اوقات بی‌انصافی‌هایی نسبت به این شهر رقم می‌خورد و آن راشهر گل‌وبلبل شهر شعر و ادب معرفی می‌کنند و برخی آن را زادگاه میرزاعلی محمد باب می‌دانند تأکید کردند: ما مفتخریم که مقام معظم رهبری این شهر را سومین حرم اهل بیت دانستند. این شهر، شهر امام زمان (عج) است. همین مسجد قدمگاه امام زمان (عج) است. عبدالغفار خویی در همین شهر، پنج صبح نمازش را به امامت امام زمان (عج) اقامه کرد. مدال افتخار شیراز، امامزاده‌های واجب‌التعظیم و یادگاران موسی بن جعفر (ع) است. این شهر، مهد علم و دارالعلم است و در هر عصری از فحول علمای شیعه از این خطه بوده‌اند. شیراز مهد شیخ محمدتقی شیرازی، آن مرجع تقلید بزرگ است.

مدیر عامل بنیاد مهدویت با تجلیل از مسجد قدس (سردزک) و بیان داستان معروف حاج مؤمن شیرازی و تشرف او به محضر حضرت ولی‌عصر (عج) افزودند: این مسجد از مساجد آباد بوده است و درود خدا بر حضرت آیت‌الله دژکام که این سنت را پایه‌گذاری کردند تا در اولین سه‌شنبه مهدوی این سنت شروع شود.

پس‌ازآن حضرت آیت‌الله دژکام با تقدیر و تشکر از حضور مردم در این مراسم اظهار داشتند: ارزش این مسجد به این است که محل زیارت حضرت ولی‌عصر (عج) بوده است.

ایشان اماکن اطراف حرم را گنجینه‌های بسیار ارزشمندی معرفی کردند و افزودند: یک مورد آن مدرسه منصوریه و بزرگانی هستند که در آن دفن شده‌اند که ملاصدرا شاگرد آن‌ها بوده است و شهید مطهری می‌فرمودند که افتخارم این است که در شهری نفس بکشم که این بزرگواران حضور دارندوعدم معرفی آثار معنوی شیرازضرر بزرگی است که زمینه را برای دشمنان مهیا می‌کند تا هویت این شهر را وارونه جلوه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا