اخبار

ظریفیان: دولت روحانی «بدشانسی» آورد

«غلامرضا ظریفیان» معاون وزیر علوم در دولت اصلاحات و از حامیان دولت روحانی در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«در دوره اول روحانی دولت تمام تلاش خود را انجام داد تا بحران سیاست خارجی را کاهش دهد. در همان دور اول شاهد رونق اقتصادی بودیم. در دولت دوم نیز دولت با بدشانسی‌هایی از جمله حضور ترامپ در کاخ سفید، بی‌انصافی رقبا و بخشی از ضعف‌های خود مواجه بود و در نتیجه آن اکنون با شرایط سختی روبه‌رو هستیم».

ظریفیان در ادامه گفت:«بخشی از جریانات درون مجلس باید این را اذعان کنند که یکی از دلایل ناکامی و ضعف دولت در سیاست خارجی و برخی از اقدامات داخلی، جریانات سیاسی‌ای بودند که به اشکال مخالف تلاش کردند تا مانع اجرای برنامه‌های دولت شوند. الان نیز جامعه و جریانات سیاسی شاهد هستند که بخشی از جریانات مجلس با برخی از مصوبات خود چگونه همان تندروی‌ها را دنبال می‌کند. چشم‌اندازها برای رفع مشکلات معیشتی مردم ایجاد شده است اما این اقدامات فضایی را به وجود آورده که ممکن است آن اتفاقات رخ ندهد».

امتناع از «مذاکره موشکی» نمیگذارد یخ روابط با اروپا و آمریکا آب شود/ ظرفیان: دولت روحانی «بدشانسی» آورد

جریان اصلاح طلبان همواره طیف مقابل را به رفتارهای پوپولیستی و عوامفریبانه متهم کنند. این در حالی است که این طیف خود ید طولایی در فریب افکارعمومی و رفتارهای پوپولیستی دارد.

فعالین اصلاح طلب در سالهای اخیر به دفعات مدعی شده اند که دولت روحانی بدشانسی آورد و به همین دلیل نتوانست کارنامه خوبی برجای بگذارد. آیا اداره امور کشور را می توان به شانس و اقبال گره زد؟!

آیا اینکه وزیر نفت دولت روحانی با اصرار بر عدم ساخت پالایشگاه، مخالف خودکفایی در تولید بنزین بود، نشان از بدشانسی است؟! آیا اینکه وزیر مسکن دولت روحانی به نساختن مسکن برای مردم افتخار می کرد، مصداق بدشانسی دولت است؟!

آیا اینکه جهانگیری و روحانی و نهاوندیان و…با بی اعتنایی نسبت به هشدارهای دلسوزانه و فنی و کارشناسی منتقدان، دلار 4200 را اجرا کردند، مصداق بدشانسی دولت است؟!

آیا اینکه ظریف گفت «امضای هر توافقی بهتر از عدم توافق است» و در ادامه عراقچی گفت «امضای وزیر خارجه آمریکا تضمین است» نشان از بدشانسی دولت است؟!

یکی از فعالین رسانه ای در روزهای گذشته نوشته بود:«قیمت خیار در دوره مدیریت مدعیان اعتدال و اصلاحات به قیمت موز رسیده، موز به قیمت چند سال قبل گوشت، گوشت به قیمت گوشی، گوشی به قیمت پراید و پراید به قیمت هفت هشت سال قبل مسکن»؛ آیا این التهابات ناشی از سوءمدیریت است یا بدشانسی؟!

روزنامه آرمان که در شماره امروز، سوءمدیریت در دولت را با ادعای «بدشانسی دولت» بزک کرده است، چندی پیش با گلایه از این قبیل توجیه ها نوشته بود:«می‌گویند رئیس‌جمهور روحانی بدشانس است. ترامپ، سیل، زلزله و ملخ همه از نشانه‌های بدشانسی حسن روحانی است! اما آیا واقعاً می‌شود سرنوشت یک کشور را به شانس گره زد؟ نه؛  اداره کشور هیچ ارتباطی با شانس ندارد. امور تنها با تدبیر و عقلانیت اداره می‌شود و به‌سمت پیشرفت حرکت می‌کند…شانس هیچ جایی در ایفای وظیفه دولتمردان ندارد. نه‌تنها روحانی بلکه هر رئیس‌جمهور دیگری هم دچار این حوادث می‌شد، نمی‌شد او را بدشانس نامید. لطفاً بی‌تدبیری را بدشانسی ننامیم».

منبع
مشرق
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا