اخبار

سرلشکر سلامی: هر عمل دشمن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم

فرمانده‌کل سپاه با تأکید بر “هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نخواهیم کرد”، گفت: ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه با سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای همرزمشان، در بازدید از یگان‌ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی؛ میزان آمادگی‌های دفاعی و رزمی آنان را ارزیابی کردند.

وی در حاشیه این بازدید پیرامون راهبرد دفاع دریایی سپاه از جزایر سه‌گانه به‌ویژه جزیره راهبردی بوموسی گفت: جزایر سه‌گانه بوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک، اجزای جدایی‌ناپذیر استقلال ملی و پیشانی دفاعی ما در مقابله با دشمنان فرامنطقه‌ای هستند.

فرمانده‌کل سپاه اضافه کرد: همان‌طور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران، هر یک وجب خاک به‌اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک این جزایر هم برای آحاد مردم ایران به‌اندازه جانشان ارزشمند است.

سرلشکر  سلامی وضعیت و آمادگی‌های دفاعی و رزمی در این جزایر را اطمینان‌بخش، قاطع، محکم و خلل‌ناپذیر توصیف کرد و افزود: امروز برای ارزیابی و اطمینان از آمادگی‌های قدرتمندمان در دریا و در مقابله با دشمنانی که گاهی رجزخوانی‌ها و لفاظی‌هایی همراه با تهدید انجام می‌دهند، در اینجا حاضر شده‌ایم تا ان‌شاءالله از نزدیک با آمادگی‌های مدافعان آب‌های آسمانی سرزمین خود که در سطح مطلوبی قرار دارد، آشناتر شویم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص واکنش به هر نوع دست‌اندازی به امنیت و منافع ملی کشورمان به‌ویژه در حوزه دریایی تصریح کرد: ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان اعلام می‌کنیم هر عملی که از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم و این موضوع بارها ثابت شده است که ما هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نمی‌کنیم و او را به حال خود وانمی‌گذاریم.

فرمانده‌کل سپاه با تشریح توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و رزمی نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه به‌ویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاوردهای فوق‌العاده‌ای نائل آمده است و آنچه امروز شاهد آن هستیم بخشی از توان و اقتدار سپاه در دریا است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: توانمندی مقابله با زیرسطحی‌های متخاصم و دستیابی به یک توان زیرسطحی قدرتمند که هم در حوزه کشف و هم اجرا، زیر دریا حرکت می‌کند، از جمله توانمندی‌ها است.

وی برخورداری از مین‌های انبوه هوشمند و تولیدشده زیرسطحی را که از قابلیت‌های عملیاتی فوق‌العاده برخوردار است کنار قابلیت رهاسازی بمب‌های هوشمند از فراز آسمان توسط پرنده‌های با سرنشین و یا بدون سرنشین که قادر است اهداف متخاصم در عمق دریا را منهدم کند از جمله مظاهر اقتدار نیروی دریایی سپاه دانست.

فرمانده‌کل سپاه نسل جدید پهپادهای عمودپرواز را که از روی شناورها قادر به عملیات در بردهای مختلف هستند از دیگر اجزای اصلی توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه برشمرد و خاطرنشان کرد: طیف متنوعی از موشک‌اندازهای بی‌شمار همراه با نیروی انسانی مؤمن و رشید دریادل که قادر هستند صحنه دریا را به میدانی برای نشان دادن شجاعت‌ها و شهامت‌های ملت تبدیل کنند، از دیگر جلوه‌های این اقتدار است.

سرلشکر سلامی با اشاره به ظرفیت معنوی و رزمی رزمندگان و دریادلان جوان نیروی دریایی سپاه و شور، نشاط و انگیزه والای آن‌ها برای حضور در میدان‌های سخت و پرخطر، تأکید کرد: این‌ها همان رویش‌هایی هستند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی‌ها همچنان در سپاه زنده و در حال رویش هستند و این سرزمین هرگز از وجود  این‌گونه مردان تهی نخواهد شد.

وی در پایان با گرامیداشت سالروز شهادت سردار پرافتخار و جاودانه سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی که صحنه‌های بزرگی را در جهان اسلام برای مقابله با دشمنان کینه‌توز اسلام پی‌ریزی کرد، گفت: حاج قاسم فتح و ظفر را برای همه مسلمانان به ارمغان  آورد و دشمنان را در تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام ناکام گذارد و شکست‌های آشکاری را به جبهه دشمنان امت اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌ویژه در صحنه مقابله با تروریسم تکفیری و داعش  تحمیل کرد.

منبع
تسنیم
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا