اخبار حوزهقرارگاه عمار

حضرت استاد حدائق؛ حضور در انتخابات تکلیف و وظیفه است

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز در پاسخ به این سوال که برخی می گویند از رای دادن چه خیری دیده ایم که رای دهیم؟ بیان کرد: درس عمل به تکلیف بسیار مهم است نباید به دنبال نتیجه بود بلکه باید به وظیفه عمل کرد، یکی از علت هایی که موجب می شود در وظیفه سستی بورزند از روز نخست به دنبال نتیجه هستند، اگر سید الشهدا به دنبال نتیجه بود رفتن به کربلا بیهوده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه منصوریه شیراز، حضرت استاد علیرضا حدائق عصر امروز در گردهمایی مبلغین قرارگاه عمار که در مدرسه علمیه منصوریه برگزار شد،درجمع۱۸۰نفر مبلغ ومبلغه برادر وخواهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: سال ها قبل مقام معظم رهبری سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند که در واقع زندگی با زیست متفاوت است، زیست به معنای رشد نباتات و تولید مثل است.

وی در ادامه اضافه کرد: آدم بودن و انسان زیستن مهم است، شخصی از امام صادق(ع) سوال کرد شما زندگی خود را بر چه اصولی استوار کرده اید، امام(ع) در پاسخ فرمود بر چهار اصل زندگی خود را استوار کردم که از جمله آن توکل به خداوند و وظیفه شناسی است.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز فراموش کردن نظارت الهی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: هرجاخداوند از یادها رفته است مورد آسیب واقع شدیم، همچنین تاکنون به زندگی برنخورده ایم که دو طرف آن زندگی متدین باشند و از هم جدا شوند، در موضوع اقتصاد نیز اینچنین است کسانی که خداوند را فراموش می کننداحتکار،دزدی،اجحاف،خیانت در امانت،دست درازی به بیت المال،تضییع حقوق عامه را انجام می دهند.

وی با اشاره به رسالت مبلغین در جامعه امروز تصریح کرد: یکی از ویژگی های منتخب مردم ایمان و دغدغه مندی در مسائل است، کسی که مسئولیت قبول می کند باید تراز را خداوند قرار دهد و تخصص نیز داشته باشد.

حضرت استاد حدائق با بیان اینکه اصل نظارت که از رگ گردن به ما نزدیک تر است و اصل مجازات دو اصل مهمی است که امام صادق(ع) در سخنان خود فرمودنداگر در جامعه احیا شوند تخلفی در جامعه نخواهیم دید، گفت: بی توجهی به کارهای خوب نیز از جمله کارهایی است که در جامعه نبایداز سوی مسئولان رخ دهد، بنابراین توجه به خداوند نیز حائز اهمیت است، همچنین اینکه برخی شعار می دهند فقر مساوی با فحشا است نادرست است آیاهر فقیر متدین به فحشا کشیده می شود.

وی عنوان کرد: توجه به اینکه خداوند رازق است آرامش می آورد برخی برای آینده نیامده نگران هستند، میز ریاست موفقیت نمی آورد، بنابراین باید توفیق را از خداوند خواستار باشیم، یکی از راهکارهای برون رفت از معضلات جامعه ازدواج آسان است.

مسئول مدرسه منصوریه در پاسخ به این سوال که برخی می گویند از رای دادن چه خیری دیده ایم که رای دهیم؟ بیان کرد: درس عمل به تکلیف بسیار مهم است نباید به دنبال نتیجه بود بلکه باید به وظیفه عمل کرد، یکی از علت هایی که موجب می شود در وظیفه سستی بورزند از روز نخست به دنبال نتیجه هستند، اگر سید الشهدا به دنبال نتیجه بود رفتن به کربلا بیهوده بود.

وی به اهمیت انتخابات نیز اشاره کرد و بیان داشت: بی تدبیری برخی از مسئولان و بی کفایتی آنان برخی را دلسرد کرده است اما نباید این بی تدبیری به اساس حکومت ضربه بزند بلکه به دقت در انتخابات باید توجه کنیم، و وظیفه روحانیون وطلاب این حوزه و قرارگاه عمار و کلیه طلاب در جامعه دعوت مردم به حضور حداکثری در عرصه انتخابات و دور کردن یاس وناامیدی از جامعه وآحاد مردم است، که این فرصت ها گذراست نکند فردای قیامت نواب صفوی این طلبه جوان که در خفقان حکومت پهلوی تبلیغ دین ودفاع از قرآن را ترک نکرد

میزان الاعمال ما کنند و بگویند که شما با امکانات وبسط یدی که داشتید برای دفاع از دین وحکومت اسلامی چه کردید، لذا اینچنین باید گفت ای که دستت می رسد کاری بکن ؛پیش ازآن کزتونیاید هیچ کار

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق مسئول قرارگاه عمار نیز در این مراسم با اشاره به ارائه گزارشی از فعالیت های قرارگاه عمار اظهار کرد: قرارگاه عمار با رویکرد فرهنگی و تبلیغی در سال 93 آغاز به فعالیت کرد و مبلغین در 80 مسجد و حسینیه شیراز اقامه نماز جماعت دارند.

وی در ادامه از راه اندازی شاخه روضه خانگی در قرارگاه عمار یاد و اضافه کرد: خانواده هایی هستند که دوست دارند روضه خانگی در منازل خود برگزار کنند اما هزینه آن را ندارند از این رو قرارگاه عمار با راه اندازی روضه خانگی سنت قدیمی را بیش از پیش احیا خواهد کرد.

مسئول قرارگاه عمار همچنین از افتتاح بخش تبلیغ خواهران قرارگاه عمار خبر داد و عنوان کرد: بخش خواهران قرارگاه عمار از امروز به صورت رسمی افتتاح شد که طلاب و مبلغین خواهر مدارس علمیه سطح استان فارس نیز می توانند با ثبت نام در این قرارگاه به فعالیت های تبلیغی بپردازند.

وی در پایان دبستان و پیش دبستانی گل های مهدوی را همچنین مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به درخواست هایی که از سوی خانواده های طلاب و متدین صورت گرفت ثبت نام پیش دبستانی و دبستان گل های مهدوی تحت اشراف آیت الله حدائق تا 15 تیر ماه تمدید شد، افرادی که دوست دارند فرزندان خود را با آموزش های مهدوی و قرآنی آشنا کنند می توانند در این مدرسه شرکت کنند.با توجه به درخواست هایی که از سوی خانواده های طلاب و متدین صورت گرفت ثبت نام پیش دبستانی و دبستان گل های مهدوی تحت اشراف آیت الله حدائق تا 15 تیر ماه تمدید شد، افرادی که دوست دارند فرزندان خود را با آموزش های مهدوی و قرآنی آشنا کنند می توانند برای ثبت نام به آدرس https://mansurieh.com/mahdavy/ مراجعه کنند.

حضرت استاد حدائق همچنین در پایان این مراسم طی حکمی سرکار خانم نعمتی مدیر مدرسه علمیه غدیریه شیراز را مسئول بخش خواهران قرارگاه عمار قرار دادند.

گفتنی است در پایان این مراسم از کتاب حجت الاسلام دیداری توسط حضرت استاد حدائق رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

دکمه بازگشت به بالا