اخبار حوزهحوزه علمیه

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق: نمایندگان مجلس و شوراهای شهر پاسخگوی مردم باشند

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز گفت: فردی که نماینده مجلس، شورای شهر و رئیس جمهور می شود باید در برابر مردم و روحانیت پاسخ گو باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق، پیش از ظهر امروز در جلسه جامعه روحانیت شیراز که در مسجدالزهرا(س) برگزار شد، با اشاره به موضوع انتخابات، اظهار کرد: مردم نیز توقع دارند همانطور که روحانیت از گذشته تاکنون راهنمای آنان بوده این مسیر را اکنون نیز ادامه دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم از روحانیت انتظار دارند که آنان را در انتخاب فرد شایسته، آگاه کنند تا بلاتکلیف نباشند، همچنین باید از افرادی که انتخاب می شوند مطالبه خواهی صورت گیرد.

مسئول حوزه علمیه منصوریه شیراز تصریح کرد: فردی که نماینده مجلس، شورای شهر و رئیس جمهور می شود باید در برابر مردم و روحانیت پاسخ گو باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در خصوص انتخابات مصداقی ورود پیدا نکنیم. باید این موضوع را مشخص کرد که جامعه روحانیت به چه نظر در انتخاب فرد شایسته و ولایت مدار رسیده است تا مردم تکلیف خود را بدانند.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق با اشاره به ضرورت فراگیری احکام شرعی مردم، افزود: روحانیت باید احکام و مسائل شرعی مردم را بازگو کند، چراکه ممکن است برخی از مردم هنور مسائل شرعی را ندانند.

مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس در پایان ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه تبلیغ گفت: باید طلاب را در زمینه تبلیغ بیش از پیش توانمند کرد که بحمدالله در همین راستا، مدرسه علمیه منصوریه قرارگاه تبلیغی عمار را راه اندازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا