فرهنگی و اجتماعی

تسریع در کمک به نیازمندان با هم افزایی سپاه و کمیته امداد

فرمانده سپاه فجر استان فارس بر لزوم راه اندازی مراکز نیکوکاری برای کمک حداکثری به مددجویان و نیازمندان استان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه، جلسه مشترک برخی از معاونین و مسئولین اقشار سپاه فجر فارس با معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور فرمانده سپاه فجر فارس و مدیرکل محترم کمیته امداد استان فارس، ویژه بررسی تفاهم نامه مشترک همکاری فی مابین در محورهای اشتغال و کارآفرینی، مسکن محرومین، بهداشت و درمان، امور اجتماعی و فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، طرح های دانش بنیان، کمک های مومنانه، ترویج سنت های حسنه اسلامی و… در سالن کوثر به میزبانی سپاه فجر استان فارس و بسیج سازندگی استان فارس برگزار شد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس در این جلسه با بیان اینکه بخش عمده ای از این تفاهم نامه در سنوات گذشته ارائه شده و نیاز به تبیین و تشریح ندارد، افزود: کمیته امداد متولی کمک به مددجویان و نیازمندان جامعه است. سپاه پاسداران نیز با توجه به ظرفیت های درون سازمانی خود، در کنار کمیته امداد می بایست از آحاد مردم در بسیج و بعدهای مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای امداد رسانی به نیازمندان استفاده کند تا کاری فراگیر و گسترده انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه سپاه به دنبال موازی کاری و ماموریت مستقل در کمک به نیازمندان نیست، گفت: با هم افزایی با کمیته امداد، روند کمک به نیازمندان را تسریع بخشیده و از توزیع ناعادلانه جلوگیری می کنیم.
سردار بوعلی در ادامه افزود: علاوه بر اقشار بسیج، بسیج محلات و حوزه های مقاومت نیز در یاری رسانی به محرومین جامعه، کمیته امداد را همراهی می کنند.
فرمانده سپاه فجر استان فارس یادآور شد: در حال حاضر بسیج سازندگی دارای 1580 صندوق قرض الحسنه است که کمیته امداد می تواند با راه اندازی مراکز نیکوکاری و تقویت صندوق های مذکور، به مددجویان تحت حمایت نیز خدمت رسانی کند.
وی بسیج سازندگی را یکی از متولیان محرومیت زدایی در جامعه برشمرد و اضافه کرد: در تفاهم نامه سه جانبه ای که در تاریح یکم آبان ماه امسال فی مابین استانداری، سپاه فجر و کمیته امداد فارس بسته شد، جامعه هدف ما در اجرای این برنامه مددجویان کمیته امداد و بسیجیان معسر در نظر گرفته شدند.
محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس در این جلسه گفت: تعامل خوب بین دو نهاد مقدس سپاه فجر و کمیته امداد فارس، همچنین همدلی و رفاقت بین این دو نهاد مقدس سبب شکل گیری و اجرای طرح های خودجوشی همچون طرح شهید ابراهیم هادی شد.طرحی که الگویی برای سایر استان ها شد.
وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیازمندان و بسیجیان معسر، افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری در پایگاه های بسیج استان می تواند کمک به نیازمندان و مددجویان را سرعت بخشد.
بذرافشان در ادامه به گوشه ای از فعالیت های کمیته امداد در 10 ماهه گذشته اشاره کرد و گفت:در 10 ماهه امسال بیش از 11 هزار خدمت عمرانی و بالغ بر 15 هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا