اخبار حوزهحوزه علمیه

اجرای طرح احیای هویت محلات شیراز با محوریت مساجد

شهردار شیراز با اشاره به اجرای طرح احیای هویت محلات با محوریت مساجد، گفت: این طرح به نماینده ولی فقیه در فارس ارائه و به دیگر علما و طلاب هم تقدیم خواهد شد.

شهردار شیراز اصنافیسید احسان اصنافی در نشستی با جمعی از طلاب و روحانیون قرارگاه عمار مدرسه علمیه منصوریه شیراز که در سالن جلسات این مدرسه برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل گستردگی کلان‌شهر شیراز و مضیقه‌های شهرداری در انجام خدمات، اولویت‌های این خدمات را به صورت راهبردی جابجا می‌کنیم که در این راستا فرهنگ نیز از اولویت‌های اداره شهر است.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان فضاسازی محیطی و برنامه‌ریزی فرهنگی در اولویت بود، افزود: با توجه به محدودیت بودجه‌ای، سیاست شهرداری در فضاسازی محیطی در این ماه تمرکز و پررنگ‌کردن شعائر مذهبی در چند محور شهری بود.

شهردار شیراز با اشاره به غربت شهرداری و کم‌کاری دستگاه‌های مسئول در فضاسازی مناسبت های ملی و مذهبی، خواستار مطالبه‌گری در راستای رونق بخشیدن فضاسازی محیطی در مناسبت‌ها توسط همه ارگان‌ها شد.

اصنافی در ادامه به طرح مسجدمحوری یا همان احیای هویت محلات با محوریت مساجد اشاره و بیان کرد: در فاز اول این طرح ۵۰ مسجد از ۱۶۷ مسجد محلات برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

ایجاد شور مردمی از اولویت‌های طرح احیای هویت محلات با محوریت مساجد

وی با بیان اینکه این طرح به نماینده ولی فقیه در فارس ارائه و به دیگر علما و طلاب هم تقدیم خواهیم کرد، گفت: ایجاد شور و شعف با محوریت مساجداز اولویت‌های طرح احیای هویت مجلات با محوریت مساجد هستند.

شهردار شیراز به مبحث شأنیت بافت پیرامون سومین حرم اهل بیت(ع) نیز اشاره کرد و گفت: زمانی‌که بستری برای جریان زندگی در هر بافتی فراهم شود، آن بافت احیا خواهد شد که این کار را در شورای چهارم با انتقال مکان شورا به بین‌الحرمین انجام دادیم و باید این بستر احیای بافت‌ها را با برنامه و اقدام جدیدتری دنبال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا