اخبار حوزه

آیین بزرگداشت هفتمین روز درگذشت صبیه آیت الله حدائق برگزار شد

آیین بزرگداشت هفتمین روز درگذشت صبیه مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد رضا حدائق و حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق به صورت مجازی از محل بقعه متبرکه حوزه علمیه منصوریه شیراز برگزار شد.

حجت الاسلام مهدویبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر مهدوی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم هفتمین روز درگذشت صبیه مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا حدائق و همشیره حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق که در بقعه متبرکه حوزه علمیه منصوریه برگزار شد، معاد را موردتوجه قرارداد و اظهار کرد: معاد جزو اعتقادات اصولی ما به شمار می‌رود.

وی در ادامه اضافه کرد: معاد روزی است که همه زن و مردها در قیامت آن را خواهند دید، در آن روز همه کارها عیان می‌شود، و در این رابطه فرموده‌اند اگر خواستید نعمات آسمانی و برکات زمانی نصیب ما شود باید نسبت به معاد معتقد باشیم، هم در مسائل عرفان و سیر و سلوک مذهبی و هم نسبت به جهان دیگر که این دنیا دنیای موقت است.

استاد حوزه با تصریح اینکه پس از شناخت پروردگار و مسائل عرفانی سخن از قیامت و معاد و آخرت شده است، خاطرنشان کرد: دنیا با همه مشکلات و مسائلی که دارد، خواهد گذشت، اما انسان می‌داند که در این مسیر به مشکلات بسیاری بر خواهد خورد، که باید با توکل به خداوند آن را پشت سر بگذارد.

وی عنوان کرد: زمان در این دنیا بسیار اندک است، اگرچه شاید 90 سال به طول بیانجامد اما در مقابل دنیای آخرت بسیار ناچیز و اندک است، عذاب دنیا برای تربیت انسان است، و امتحانات نیز برای رسیدن به اوج کمال است، اما عذاب آخرت این‌گونه نخواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی عذاب‌های دنیا را زودگذر دانست و مطرح کرد: دنیا هرچه است خواهد گذشت، اگر سختی دنیا از زهر بدتر باشد خواهد گذشت، اما عذاب آخرت تخفیف دادنی نیست.

وی در ادامه افزود: انسان باید به‌جای خائن بودن خادم باشد و در هر لباس و پستی بتواند توشه آخرت را فراهم کند که در آخرت عذاب سخت است، لذا می‌بینیم در قرآن خداوند می‌فرماید هرکسی در غضب خدا گرفتار شود او متلاشی و پودر می‌شود و نمی‌تواند مقاوم باشد. اگر در دنیا بی‌خودی به کسی غضب کردید در آخرت به غضب خواهید رسید.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: اینکه گاهی مشاهده می کنیم در میان طائفه ای بانویی اینچنین مورد تکریم قرار می گیرد نشان از اعتقادات ایشان دارد، اهل نیایش و دعا بودن، اهل برپایی مجالس دینی و مذهبی، اقامه نماز اول وقت و در کار های خیر شرکت کردند از جمله ویژگی های این بانوی بزرگوار بود.

 

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا