اقتصادی

۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی سالانه در کشور وجود دارد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم و تقریباً معادل همین رقم برآورد می‌کنیم که ‌معافیت مالیاتی داشته باشیم.

۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی سالانه در کشور وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمد مسیحی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان بابیان اینکه مالیات داروی تلخی است که باید به اقتصاد خورانده شود، اظهار کرد: همه کشورها این اعتقاد رادارند اگر یک باور مشترک داشته باشند مالیات بهترین ابزارت امین مالی و بهترین ابزار اداره دولت‌ها است.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور بابیان اینکه، در کشور ماسال‌های سال درآمد نفتی بود و فرصت تحریم‌ها کمک کرده تا نظام مالیاتی در هر سه قوه به‌طورجدی‌تر نگاه کنیم، افزود: پر چالشی‌ترین بحث‌ها در انتخابات ۱۴۰۰ بین کاندیدها بحث‌های مالیاتی خواهد بود.

وی بابیان اینکه، بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در ماه هزینه حقوق و دستمزد هزینه‌های جاری است، افزود: در حال حاضر که سازمان مالیاتی خوب عمل می‌کند متوسط ‌ماهی ۱۵ هزار میلیارد تومان را وصول می‌کنیم که آمار ۱۰ ماهه ما نشان از تحقق صددرصدی درامدهای مالیاتی را دارد.

مسیحی با اشاره به اینکه، در شرایطی که تحریم‌ها و ویروس کرونا راداریم تلاشمان این است که معادله کمی و کیفی در این شرایط سخت مالیاتی و اقتصادی برقرار کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در افکار عمومی سایر قوا پیگیر بودند این بود که به سمت هوشمندسازی نظام‌ مالیاتی حرکت کنیم.

معاون سازمان امور مالیاتی کشورگفت: امسال قول را می‌دهم برای اولین سال اجرای ماده ۹۷ قانون مالیاتی قرار است در سازمان امور مالیاتی اجرایی و عملیاتی بشود و پیش‌بینی ما این است بالغ‌بر ۷۰ درصد اظهارات مردم فعالان اقتصادی مورد پذیرش قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه، حداقل ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم، تصریح کرد: تقریباً معادل همین رقم برآورد می‌کنیم که ‌معافیت مالیاتی داشته باشیم که مقابله با فرار مالیاتی صرفاً در چهارچوب قانون و مقررات باید باشد.

منبع
فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا