اخبار

۱۶ نفر از جمله ۳ نظامی ترکیه در انفجار شمال سوریه کشته شدند

منابع وابسته به مخالفان دولت سوریه از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نیروهای ترکیه و عناصر وابسته به ارتش این کشور در شمال سوریه خبر دادند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان دولت سوریه) از کشته شدن سه تن از نظامیان ترکیه در شمال سوریه خبر داد.

خبرگزاری رسمی فرانسه پنجشنبه به نقل از این مرکز گزارش داد که بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شهر «رأس العین»، ۱۶ نفر که در بینشان سه نظامی ترکیه نیز وجود دارد، کشته شده‌اند.

این شهر در استان الحسکه سوریه قرار دارد. بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه یازده تن از کشته‌های انفجار امروز در شهر رأس العین از نیروهای پلیس غیرنظامی و گروهک سلطان مراد بودند.

رسانه‌های فعال در شمال سوریه عصر امروز گزارش دادند که این خودرو در نزدیکی یک مرکز ایست و بازرسی نیروهای پلیس در این شهر رخ داده و بر اساس گزارش‌ها، انفجار شدیدی بوده است.

وبگاه خبری شبکه «الجسر» در این خصوص گزارش داد که این انفجار چند کشته و زخمی به دنبال داشته و به ساختمان‌های اطراف نیز خسارت وارد کرده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که به دلیل وجود ۱۲ زخمی، احتمال افزایش تلفات این انفجار به ویژه نیروهای ترکیه زیاد است.

منبع
فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا