اصول و فروع دین

یک از راه های نماز خوان کردن بی نماز ها

بخشی از کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ استاد علیرضا پناهیان

راه نماز خوان کردن بی نماز ها

اساساً مهم ترین دلیل حقانیت یک مؤمن این است که دیگران ببینند او چقدر از ایمانی که دارد در تقویت احساس خوشبختی خودش بهره برده است و دین و ایمان او چقدر توانسته او را شاد و سر زنده نگه دارد. این سر زندگی و نشاط مهم ترین عامل جذب دیگران به ایمان شماست . و الا مردم می گویند ادعاهای دین شما در تأمین سعادت همه جانبه انسان ، دروغین است و به همین دلیل به آن گرایش پیدا نمی کنند و از جهتی حق هم خواهند داشت.

          در اینجا روی سخن ما با نماز خوان ها است . آنها اگر خوب نماز بخوانند ، بی نماز ها عاشق نماز خواهند شد . ما گناه تمام بی نماز ها را به گردن نماز خوان ها می اندازیم چرا که اگر نماز خوان ها قشنگ نماز بخوانند ، اگر نماز هوان ها از نمازشان لذت کافی و بهره وافی ببرند ، طبیعتاً اکثر بی نماز ها هم به سمت نماز گرایش پیدا خواهند کرد. راه تبلیغ دین همین است. راه تبلیغ این نیست که عده ای بیایند مسلمان نیم بند و نیم پز شوند و ما هنوز این را درست نکرده و بدون اینکه به قدر کافی الگوی خوب داشته باشیم ، سراغ بقیه اهل عالم برویم تا آنها را درست کنیم.

          راه تبلیغ این است که آنهایی که به مسیر دین وارد شده اند ، تا آخر راه را بروند و برای جذب بقیه آدم ها الگو و اسوه شوند ؛ و شاهدی بر حقانیت دین باشند. راه اینکه بی نماز ها ، نماز خوان شوند این است که عده ای در نماز ، تا آخر راه را بروند . لذا اگرما بخواهیم برای نماز خوان کردن بی نماز ها تلاشی کنیم، راهش این است که ابتدا به نماز خودمان مقداری عنایت و توجه داشته باشیم ، و نماز خودمان را رشد دهیم.

منبع
بخشی از کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ استاد علیرضا پناهیان
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا