فرهنگی و اجتماعی

پیام مدیرکل آموزش و پرورش فارس به مناسبت فرارسیدن روز جهانی و هفته ملی کودک

مدیر کل آموزش و پرورش فارس به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی و هفته ملی کودک پیامی صادر کرد.

در متن پیام فرهاد اسماعیلی آمده است:

به نام خالق زیبای دنیای کودکان

کودکان امروز، مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی ما هستند، سرمایه‌هایی که از نظر ویژگی‌های جسمی و روحی، می‌بایست مورد توجه ویژه باشند؛ کودکان ما، آینده‌سازان ایران اسلامی و مدیران فردای کشورند؛ لذا هر میزان هزینه برای آنان، نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

فرا رسیدن هفته ملی کودک، فرصتی است تا یک بار دیگر به یاد بیاوریم آینده‌‌ی این پیام‌آوران کوچک صلح و آشتی، در گروی تصمیم‌گیری‌های امروز ماست. در همین راستا وظیفه داریم هموراه در جهت ارتقای حقوق کودکان تلاش کنیم و با ایجاد فضایی با نشاط، ضمن تبیین اهمیت دوران کودکی و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به حقوق آنان، آینده‌ای درخشان برای کودکان ایران اسلامی رقم بزنیم. تحقق موارد فوق در دورانی که ویروس کرونا بر زندگی خانوادگی و تحصیلی کودکان سایه افکنده، اهمیتی دوچندان می‌یابد. اینجانب ضمن گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی کودک، از تمامی دست‌اندرکاران، صاحب‌نظران، معلمان، مربیان، مدیران، اولیا و پژوهشگران درخواست می‌کنم نسبت به تحقق برنامه‌های هفته ملی کودک متناسب با عناوین روزهای آن، اهتمام ورزند تا تربیت متوازن، همه‌جانبه و تمام‌ساختی کودکان عزیزان محقق شود. ان‌شاالله.

هفته ملی کودک از 16 تا 22 مهر 1400 و با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا