پیامبر و اهل بیت (ع)

پیامبر خدا یا پیامبر اسلام؟ کدام عبارت درست است؟

به مناسبت هفته وحدت

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) پیامبر همه جهانیان است و تنها پیامبر مسلمانان نیست و به کار بردن تعبیر «پیامبر اسلام» درست نیست و این واژه ساخته غربی‌ها است تا از شأن و مرتبت رسول الله کم کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه منصوریه، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی به سؤالی پیرامون رسول گرامی اسلام پاسخ داده است که تقدیم نگاه شما خواهد شد.

* پیامبر خدا یا پیامبر اسلام؟

تقریباً در این صد سال اخیر اشتباهی در کتاب‌های فرهنگی ما رخ داده که گفته می‌شود پیغمبر اسلام؛ اما تا قبل از این قرن اخیر هر کتابی چه عربی و چه فارسی در مورد پیغمبر اکرم نوشته شده همه تعبیرها، رسول خداست، قرآن کریم هرجا از پیامبر اکرم یاد می‌کند بعنوان رسول الله یاد می‌کند و روایات نیز همیشه می‌گوید رسول الله. در واقع پیغمبرِ خداست.

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) پیامبر همه جهانیان است و تنها پیامبر مسلمانان نیست و به کار بردن تعبیر «پیامبر اسلام» درست نیست و این واژه ساخته غربی‌ها است.

انگلیسی‌ها چون پیامبر (صلی الله علیه و آله) را قبول نداشتند و نمی‌خواستند ایشان به عنوان پیامبر همه بشریت معرفی شود این تعبیر را درست کردند و در یک قرن اخیر بر سر زبان‌ها انداختند؛ در حالی که پیغمبر برای همه بشریت آمده است و مسلمان و غیر مسلمان ندارد.

در طول ۱۳ قرن بعد از اسلام در هیچ نوشته‌ای از بزرگان دین و یا تعابیرشان، تعبیر پیامبر اسلام به کار نرفته و مسلمانان همه حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را با عنوان رسول الله و پیامبر خدا می‌شناسند، اما انگلیسی‌ها برای پیش برد اهداف ضد اسلامی خود این تعبیر را درست کردند و متأسفانه در میان ما هم رواج یافته است. [۱]

پی‌نوشت:

[۱]. پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد عابدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هشت =

دکمه بازگشت به بالا