اخبار حوزهحوزه علمیه

همزمان با شب تاسوعای حسینی؛ هفتمین سالگرد ارتحال آیت الله ادیب لاری در شیراز برگزار شد

 مراسم هفتمین ساگرد ارتحال آیت الله ادیب لاری همزمان با شب تاسوعای حسینی در شیراز برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق شامگاه سه شنبه در مراسم ارتحال آیت الله نعمت الله ادیب لاری و شب تاسوعای حسینی که در مسجد الرجا برگزار شد، با اشاره به ویژگی های یاران امام حسین(ع) اظهار کرد: صبر از جمله ویژگی های یاران امام حسین(ع) است که این ویژگی در یاران امام زمان(عج) نیز موجود است.
وی در ادامه به برکات و آثار صبر در زندگی دنیایی اشاره کرد و افزود: حضرت علی(ع) در روایتی می فرمایند صبر در کارها به منزله سر بر بدن است، حضرت می فرمایند اگر از بدن شما سر جدا شود بدن نیز فاسد خواهد شد، همچنین اگر صبر از کارها جدا شود کارها نیز فاسد وضایع می شود، کاری که در آن صبر نباشد فاسد خواهد شد، ضمانت امور در صبر است.
مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز حفظ ایمان را یکی دیگر از آثار و برکات صبر برشمرد و عنوان کرد: اگرچه حفظ ایمان ممکن است دشوار باشد اما باید برای آن صبر پیشه کرد، صبر نیز طبق فرمایش حضرت نظیر سر بر بدن است.
وی با تصریح بر اینکه امیرالمومنین(ع) صبر را یاور مومن در کارها می داند، گفت: یکی از شاخصه های آیت الله ادیب لاری نیز صبر و بردباری ایشان بود، آیت الله ادیب یک از الگوی های صبر بودند، صبر در کارها به انسان کمک می کند.
حجت الاسلام والمسلمین حدائق در پایان با بیان اینکه ازآغازشروع کرونا تا به امروز الحمدلله این متدینین ومسجدی ها بودند که با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت قانون پیشگام در پیشگیری از این بیماری منحوس بوده اند، خاطرنشان کرد: امام باقر(ع) فرمود با قلب رو به خدا بیاورید و امام حسین(ع) را واسطه قرار دهید و حاجات خود را طلب کنید که خداوند به ذات خودقسم یاد کرده که اندوه اندوه ناک را مرتفع،خواسته ها را براورده،توسعه رزق وروزی عنایت کرده،شفای مریضا وطول عمر عنایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا