سیاسی

می‌توانیم از یکشنبه آینده اسلحه بخریم یا بفروشیم

سامانه جامع تجارت آذرماه امسال افتتاح می‌شود

رئیس‌جمهور گفت: از یکشنبه آینده یعنی ۲۷ مهرماه میتوانیم اسلحه از هر کسی خواستیم بخریم یا بفروشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه منصوریه، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: امسال راهپیمایی اربعین انجام نشد و عزاداری‌ها هم در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی انجام گرفت. از مردم تشکر می‌کنیم و از آن‌ها خواهش می‌خواهیم در ایام پایانی ماه صفر همچنان همه دستورات بهداشتی را مراعات کنند.

روحانی افزود: مردم ما از پیشوایان دینی خود همواره درس‌های مهمی را برای زندگی فردی و جمعی آموختند، اما نسبت به زندگی پیامبر (ص) باید بیش از آنچه انجام گرفته است دقت کرده و درس‌آموزی کنیم.

وی تاکید کرد: پیامبر (ص) هم جنگ داشت و هم صلح، ایشان هم عملیات تهاجمی داشت و هم عملیات تدافعی، پیامبر (ص) روز‌هایی پیروز شد و روز‌هایی دچار شکست شد، حکومت را بر مبنای قانون و پیمان اداره کرد، حضرت محمد پیامبری بود که وقتی با مردم مکه صلح کرد قرآن آن را فتح المبین نامید و بزرگترین پیروزی‌ها را در سایه آن بدست آورد.

رئیس‌جمهور گفت: آنجایی که توان و نیروی کافی برای جنگ بود فرمان جنگ می‌داد. تمام کفار و اهل کتاب مدینه احساس امنیت می‌کردند و هیچ جایی را در جزیره العرب بر مدینه ترجیح نمی‌دادند. امنیت مردم با هر دین و سلیقه‌ای در کنار حکومت پیامبر حراست می‌شد. پیامبر همه سنن نادرست را زدود.

روحانی اظهار کرد: پیامبر (ص) اعتدال آورد و قرآن هم امت ما را امت وسط نامید. ایشان سنن نوین انسانی را در جامعه مستقر کرد. علم به عنوان ننگ بود، یک بزرگ قبیله برای اینکه چیزی می‌خواند یا می‌نوشت پیش خدمت مخصوص داشت و اگر او می‌خواست بخواند یا بنویسد این خواندن و نوشتن ننگ بود و پیامبر علم و تزکیه را اساس فضیلت قرار داد.

رئیس‌جمهور گفت: پیامبر (ص) بهداشت و نظافت را به عنوان یک الگوی مهم برای مردم تثبیت کرد، الگویی که جامعه اروپا بعد از قرن‌ها به حمام نرفتن افتخار می‌کرد. لویی چهاردهم می‌گفت من یک سال تمام است که بدن من آب ندیده. این‌ها بعد از قرن‌ها پس از آمدن پیامبر (ص) افتخار می‌کردند، اما ایشان آن روز نظافت و پاکیزگی را و شستن حداقل ۵ نوبت دست و صورت را برای نماز‌های پنج گانه و در شرایطی غسل را برای مردم واجب کرد و در همه حال نظافت را به عنوان یک اصل تبیین کرد.

وی گفت: سامانه جامع تجارت را در نهم آذرماه امسال افتتاح می‌کنیم و سرنوشت کالا از ثبت سفارش تا مصرف در این سامانه قابل رؤیت خواهد بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۱۰ سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی علیه ایران، یکشنبه هفته آینده و در تاریخ ۲۷ مهرماه رفع خواهد شد. ۴ سال بر سر این موضوع با آمریکا جنگیدیم و آمریکا این در و آن در زد که روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیفتد و این موفقیت به خاطر ایستادگی مردم و تلاش همه مسئولین و دیپلمات ها است. از یکشنبه می توانیم اسلحه خود را به هرکسی خواستیم بفروشیم و از هر کسی که خواستیم بخریم.

این خبر در حال تکمیل است/

منبع
باشگاه خبرنگاران
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا