اقتصادی

مشکل تامین روغن کشور تا یک ماه دیگر حل می‌شود

معاون دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با بیان اینکه مشکل تامین روغن کشور تا یک ماه دیگر حل می‌شود، گفت:140 هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک تامین و توزیع می‌شود.

روغنسعید صارمی گفت: ستاد تنظیم بازار به صورت ویژه موضوع تنظیم بازار روغن نباتی را در دستور کار قرار داده است و بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا 70 هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک در بخش خانوار به صورت مایع توزیع شود که کار توزیع از اول آبان ماه شروع شده است.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اضافه کرد: توزیع در وهله اول از بخش فروشگاه های زنجیره‌ای شروع شد که این توزیع تاکنون نیز به خوبی و به وفور تداوم دارد.

صارمی گفت: توزیع این 70 هزار تن البته در سایر صنوف نیز شروع شده است تا به تدریج این سهمیه توزیع شود.

وی در خصوص موضوع روغن جامد بخش صنف و صنعت، نیز بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار برای این بخش نیز از محل ذخایر استراتژیک کشور 70 هزار تن تامین و توزیع شده است.

* منکر تخلفات احتمالی نیستیم

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت افزود: در حوزه تولید نظارت ها بر واحدهای تولید روغن انجام می شود و واحدهای تولیدی ورود و خروج روغن خود را در سامانه جامع تجارت باید ثبت نمایند.

صارمی در خصوص جلوگیری از تخلفات احتمالی، گفت: ما منکر این که تخلف هست نیستیم و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمانهای صمت استان و اتاق اصناف به عنوان متولیان نظارت بخشنامه‌های لازم را ابلاغ کرده‌اند و بازرسی‌های لازم دارد صورت می‌گیرد.

وی همچنین از تشدید بازرسی ها در بازار توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمانهای صمت استان و اتاق اصناف به کمک بسیج اصناف و به صورت هوشمند خبر داد.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: با تمهیدات انجام شده و توزیع 140 هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک کشور بازار روغن تنظیم خواهد شد.

صارمی اضافه کرد: با هماهنگی با بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود 120 هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

دکمه بازگشت به بالا