اخبار حوزهحوزه علمیهقرارگاه عمار

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز: مدیران و مسئولان انتظار گفتن به به از مردم نداشته باشند

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در توصیه ای به مدیران و مسئولان گفت: نباید انتظار داشته باشید که همیشه به شما به به بگویند چراکه برای رسول الله(ص) نیز اینچنین نبوده است، طلاب هم هنگام تلبس بابد اینچنین باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق عصر پنجشنبه 7 مردادماه در مراسم جشن عید غدیر و آیین تلبس جمعی از طلاب مدرسه علمیه منصوریه که در این حوزه برگزار شد، در خصوص اهمیت روز غدیر اظهار کرد: روز غدیر روز شادی و یادآوری نعمت های الهی است، اگرچه حسن تقارن آن با تلبس جمعی از سربازان امام عصر(عچ) مایه مباحات است.

وی در ادامه با اشاره به نقل قولی از شیخ انصاری اضافه کرد: روز عاشورایی در حرم امیرالمومنین(ع) عزاداران با اشتیاق مشغول عزاداری بودند، نماینده دولت عراق هم در کنار شیخ ایستاده بود و گفت حسین بن علی اول مظلوم علی نبوده و آخرین هم نخواهد بود، چرا هرساله باشکوه تر و با عظمت تر مراسم شهادت رابرگزار می کنید،شیخ انصاری گفت اشتباهی در تاریخ کرده ایم که می خواهیم تکرار نشود و آن این بود که در واقعه غدیر با حضور یک صد هزار نفر رسول الله (ص) از حجاج بیعت گرفت، این مراسم با این عظمت در ادامه به تحریف کشیده شد.

مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس اگر غدیر به حاشیه نمی رفت عاشورا رقم نمی خورد، خاطرنشان کرد: مرحوم علامه امینی فرمودند 360 نفر از علمای اهل سنت بیان کردند که بحث غدیر در خصوص ولایت بوده است، جامعه اسلامی ضمانت نامه ای ندارد و ضمانت نامه آن رفتار من و شماست، حضرت زین العابدین فرمود تمام کسانی که در قتل حسین بن علی(ع) شرکت کردند برای نزدیک شدن به خداوند به میدان آمدند، این هشداری است که امیرالمومنین(ع) است تاریخ با آیندگان همان کاری را می کند که با گذشتگان کرد اگر تجربه کسب نکنند.

وی تصریح کرد: جریان غدیر در زمان رسول خدا از نظر موقعیت زمانی و مکانی بهترین بود، فراخوان رسول الله برای حضور حجاج عموما و متمکنن در حج همراه شدند، در غدیر مانند امروز آیه نازل شد، پیامبر(ص) از کج اندیشان نگرانی داشتند که بیان کنند رهبری اسلام را موروثی می کنید، پیامبر(ص) از این سخن نگران بود که متاسفانه اتفاق هم افتاد.

حضرت استاد حدائق در توصیه ای به مدیران و مسئولان افزود: نباید انتظار داشته باشید که همیشه به شما به به بگویند چراکه برای رسول الله(ص) نیز اینچنین نبوده است، طلاب هم هنگام تلبس به لباس روحانیت نیز باید اینگونه باشند، باید برای رضای خدا کار را انجام دهید.

وی عنوان کرد: اگر روزگاری دشمنان نظام مانند آمریکا و اسرائیل از ملت تعریف کردند باید شک کرد، سلامت کار ما در عداوت دشمنان است، همچنین درباره امیرالمومنین(ع) نیز این عداوت ازجانب معاویه بوده است.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه با بیان اینکه منکر ولایت کافر است، گفت: باید شیعه بودن را قدر بدانیم، محبت به امیرالمومنین(ع) گناهان را از بین می برد، البته یک محبت لسانی است که ثلت ایمان است، محبت دوم قلبی است که ثلث دیگر ایمان را تکمیل می کند، محبت عملی نیز ایمان را کامل می کند.

وی بیان داشت: در خصوص روضه خانگی نیز باید کار پیغمبری(ص) کرد و به سراغ مردم رفت، حوزه علمیه نیز از نظر عملکرد باید مانند پیامبر(ص) عمل کند.

حضرت استاد حدائق عنوان کرد: مسئول کسی است که در میان مردم باشد مسئولی که در میان مردم نباشد باید درعمل خود اندیشه کند.

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا