اخبار حوزهحوزه علمیهقرارگاه عمار

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز خبر داد: توزیع ۱۱۵۰ بسته معیشتی اهدایی آیت الله العظمی مکارم بین زلزله زدگان سی سخت

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز از توزیع هزار و ۱۵۰ بسته معیشتی اهدایی حضرت آیت الله مکارم شیرازی، پس از آماده‌سازی توسط طلاب جهادی، میان زلزله زدگان منطقه سی سخت خبر داد.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائقحضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در گفت و گو با خبرنگار حوزه علمیه منصوریه شیراز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) اظهار کرد: حضرت احمد بن موسی(ع) جزو سخاوتمندترین و مهربان‌ترین انسان‌ها نسبت به مردم بود که هزار برده، بنده و کنیز را خریداری و آنان را آزاد کرد، درواقع حضرت از دارایی‌هایی که در اختیار داشت در رفع مشکلات مردم استفاده می کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: امام صادق(ع) دو ویژگی ایمان به پروردگار و ارتباط با ذات مقدس ربوبیت و دوم خدمت به مردم و رسیدن نفع انسان به برادران دینی و ایمانی را جزو بالاترین ویژگی‌ها می‌دانند.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز تصریح کرد: از سوی مرجع بزرگوار حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در زلزله اخیر منطقه سی سخت مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در اختیار دفتر ایشان در شیراز قرار داده شد، ازاین‌رو هزار و ۱۵۰ بسته معیشتی شامل آرد، برنج، ماکارونی، رب گوجه، سویا و مرغ پس از آماده‌سازی توسط طلاب جهادی قرارگاه عمار مدرسه علمیه منصوریه که در عرصه‌های مختلف به‌ویژه ایام کرونا در خدمت مردم بودند، میان نیازمندان منطقه سی سخت توزیع شد.

وی عنوان کرد: این مرجع عالی‌قدر در طول ایام کرونایی خدمات و کمک‌های فراوانی را در جای‌جای میهن اسلامی ایران انجام داده‌اند که یکی از آنان کمک به مردم زلزله‌زده منطقه سی سخت بود امیدواریم خداوند وجود معظم له را از جمیع بلیات محفوظ و مصون بدارد تا جامعه اسلامی از محضر ایشان بهره‌مند شوند.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق همچنین جود و سخاوت را یکی از ویژگی‌های خوب دانست و خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم نیز در خصوص سخاوت، مهربانی و کمک به همنوعان تأکید دارد که می فرماید «وَ الَّذِینَ فِی أَمْوالِهِمْ حَقٌّ مَعْلُومٌ لِلسَّائِلِ وَ الْمَحْرُومِ».

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز، کمک مومنانه را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم شاهد گستردگی حرکت ارزشمندی که در جامعه تحت عنوان کمک های مومنانه و مواسات شکل گرفته، باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا