اخبار حوزهمعاونت تبلیغ

مدیر مدرسه علمیه منصوریه خبر داد؛ برگزاری جشن ولادت حضرت رضا(ع) در ۴۰مسجد

مسئول قرارگاه عمار از برگزاری جشن میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در ۴۰ مسجد تحت پوشش قرارگاه عمارشیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق پیش از ظهر امروز در مراسم جشن ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت که در بقعه منصوریه برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: حضرت در روایتی در جمع اصحاب خود می فرمایند ای شیعیان بدانید بد ترین افراد کسانی هستند که سه ویژگی در زندگی آنها وجود داشته باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: حضرت رضا(ع) می فرمایند بدترین مردم کسانی هستند که بدترین ویژگی آنان این است که نسبت به دیگر افراد(برادران و خواهران دینی) بی تفاوت هستند، اگر کسی چنین بود حضرت می فرماید جزو بدترین افراد است، باید سعی کنیم به اندازه خود در حل گرفتاری های بردران خود کوشا باشیم، همچنین در این خصوص مشاهده کردیم که مردم در ایام کرونا فعالیت های بسیاری برای رفع نیاز مردم انجام دادند.
این کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد: همچنین امام صادق(ع) فرمودند اگر 60 نفر وارد مسیر و واسطه در امر صدقه شوند آن ثواب نفر نخست به آخرین نفر نیز داده می شود، در جریان کرونا شاهد بودیم طلاب جهادی که وارد در عرصه تغسیل وتدفین اموات کرونایی شدند کار بزرگی را انجام دادند که به صورت جهادی و قربه الی الله آمدند و در صدد این بودند که خیرشان به دیگران برسد.
وی خاطرنشان کرد: کمک خیر نباید حتما به صورت مالی باشد، بلکه باید با آبرو و جان خود انفاق را انجام داد، همچنین دومین ویژگی که حضرت رضا(ع) فرمود از بدترین خصلت ها است تک خوری است و سومین مورد آن دسته از افرادی است که با زیر دست خود بد رفتاری می کند در حالات مرحوم‌ امام حاج عیسی نقل می کند که یکبار نشد امام به من امر کنند اگر چیزی می خواستند می فرمودند آب هم داریم،آب هم‌ هست .
حجت الاسلام والمسلمین حدائق در پایان گفت:ائمه جماعات قرارگاه عمار جشن میلاد حضرت رضا(ع) را در ۴۰ مسجد برگزار کردند که مدیحه سرایی، برپایی ایستگاه های صلواتی، برگزاری مسابقه ،طبخ وتوزیع غذای گرم،بسته بندی و توزیع بسته های معیشتی واهداء جوائزبه افرادی که نام آنان رضا(ع) بود از جمله بخشی از برنامه های آنان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا