اخبار

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس خبر داد؛ رونمایی از 2 جلد کتاب، ویژه شهدای کودکان و نوجوانان فارس

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس گفت: رونمایی از 2 جلد کتاب، ویژه شهدای کودکان و نوجوانان فارس در هفته ملی کودک به نام های «بستنی» و «تیروز» شامل خاطرات شهید «علی اکبر توفیقی» از کازرون و شهید «علی اکبر علی شاهی» از زرقان را خواهیم داشت.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس خبر داد؛ رونمایی از 2 جلد کتاب، ویژه شهدای کودکان و نوجوانان فارسبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، سعیدرضا کامرانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ادار کل کانون پرورش کودکان و نوجوانان فارس برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته کودک اظهار کرد: برنامه های هفته کودک به صورت حضوری و مجازی با رعایت حفظ پروتکل های بهداشتی در سطح استان فارس برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه روزگار کودکی یکی از مهمترین و طلایی ترین عمر هر فرد را رقم می زند و چارچوب شخصیت هر فرد در این دوران تعیین می شود، گفت: آینده هر فردی بستگی به تربیت و تعلیم در دوران کودکی دارد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه زندگی آپارتمان نشینی و فضای محدود و کوچک محدودیت هایی برای کودکان به وجود آورده است و کودکان در اسارت این دیوارها قرار گرفتند، افزود: عدم توزیع امکانات عادلانه کودکان در دچار مشکل کرده است، البته شهرداری شیراز و سایر شهرداری ها این مشکلات را رفع کردند.
وی با اشاره به اینکه کودکان سرمایه های بی بدیل زندگی هستند، اظهار کرد: برای فتح قله های محبت کودکان کافی است که مقابل قلب های بی ریای کودکان بایستیم و به آنان اندک محبتی کنیم و تمام زندگی آنان در بازی های ساده خلاصه می شود.
کامرانی با یادآوری این مطلب که شهر و محیط زیست را باید برای کودکان و نوجوانان آماده کنیم، اضافه کرد: صندلی ها و اسباب بازی ها در بوستان ها به اندازه کودکان نیست و خودشان نمی توانند به تنهایی از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: برگزاری مراسم هفته آغاز ملی کودک در مراکز فرهنگی هنری خواهد بود که یکی از آن برنامه ها عضویت رایگان کودکان در مجموعه است. برگزاری نشست مجازی با حضور مادر یکی از شهدای مدافع حرم، خاطره و قصه گویی ۹۰ ثانیه ای با عنوان من و ماسکم، شعر خوانی، برگزاری جشنواره ساخت عروسک های بومی و محلی از جمله برنامه های هفته کودک است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس اضافه کرد: برگزاری ویژه برنامه «کتاب من» ویژه اعضای مکاتبه ای از جمله دیگر برنامه ها است، همچنین از ۱۶تا ۲۲ مهرماه که هفته ملی کودک است روز ها نامگذاری شده است که نخستین روز کودک، صلح، بازی و نشاط روز دوم، کودک باورهای دینی و معنویت، روز سوم کودک خانواده، آموزش و مهارت های زندگی، روز چهارم کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه، روز پنجم، کودک، کتاب، هنر و ادبیات، روز ششم، کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی و روز هفتم کودک، رسانه و فناوری های نوین است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاهی از آثار اعضای کانون پرورش استان فارس که در مسابقات بین المللی رتبه کسب کرده اند که بیش از 80 نقاشی است که مسابقات مختلف حضور داشته اند، افزود: تمام آثار این نمایشگاه به شکل تمبر در می آید.
وی با اشاره به اینکه سه ویژه برنامه دیگر هم داریم که رونمایی از سی دی قصه های صوتی یکی از این برنامه هاست که این داستان ها طبق استاندارد در کانون ضبط شده است، افزود: ارتباط بین حافظیه و قونیه خواهیم داشت.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس گفت: رونمایی از 2 جلد کتاب، ویژه شهدای کودکان و نوجوانان فارس در هفته ملی کودک به نام های «بستنی» و «تیروز» شامل خاطرات شهید «علی اکبر توفیقی» از کازرون و شهید «علی اکبر علی شاهی» از زرقان را خواهیم داشت.
کامرانی پیرامون تخریب برخی مرکز ها هم گفت: مرکز شماره یک شیراز یکی از مهمترین نقاط است و در جوار حافظیه قرار دارد و اجازه تخریب آن را نمی دهیم و زمین جایگزین مرکز شماره 2 هنوز به ما تحویل نشده است.

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا