سیاسی

ماکرون به کرونا مبتلا شد

کاخ الیزه از ابتلای رئیس‌جمهور فرانسه به ویروس «کووید-19» خبر داد و گفت که وی قرار است به مدت هفت روز در قرنطینه بماند.

کاخ الیزه اعلام کرد آزمایش کرونای «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه مثبت شده و او به مدت هفت روز در قرنطینه خواهد ماند.

رسانه‌های فرانسوی گزارش کردند که رئیس‌جمهور فرانسه طبق دستورالعمل‌های تیم پزشکی به مدت هفت روز در قرنطینه خواهد بود و از راه دور کارهای اداری خود را انجام خواهد داد.

پیش از این برخی علائم مرتبط به ویروس کرونا در رئیس‌جمهور فرانسه مشاهده شده بود که پس از آن تحت آزمایش قرار گرفت و نتیجه آزمایش مثبت اعلام شد.

کاخ الیزه اعلام کرده است که رئیس‌جمهور فرانسه تمامی برنامه‌های سفرهای خارجی خود از جمله سفر آتی به لبنان را لغو کرده است.

جمعه هفته گذشته (۲۱ آذرماه)، کاخ الیزه خبر داده بود که رئیس جمهور فرانسه روزهای ۲۲ و ۲۳ دسامبر (۲ و ۳ دی) به لبنان سفر می‌کند. (جزئیات بیشتر)

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز در این خصوص گزارش کرد که با ورود موج دوم شیوع کرونا در فرانسه، قوانین مربوط به محدودیت‌های کرونایی در این کشور و منع آمد و شد از ساعت ۲۰:۰۰ تا ۰۶:۰۰ صبح به وقت محلی از ۱۵ دسامبر (۲۵ آذرماه) مجدداً‌ اعمال شده است.

طبق این گزارش، ماکرون همچنان به مسئولیت اداره کشور ادامه خواهد داد و تمامی نشست‌های خود را در مدت قرنطینه به صورت مجازی برگزار خواهد کرد.

سخنگوی ماکرون همچنین اعلام کرد که دفتر رئیس‌جمهور فرانسه هم‌اکنون در حال شناسایی افرادی است که احتمالاً قبل از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای ماکرون با وی در در ارتباط بوده‌اند.

وی ادامه داد که در حال حاضر منبع آلوده شدن رئیس‌جمهور فرانسه به ویروس کووید-19 نامشخص است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، فرانسه با دو میلیون و ۴۰۹ هزار و ۶۲ مورد ابتلا و ۵۹ هزار و ۳۶۱ قربانی، پنجمین کشور جهان بعد از آمریکا، هند، برزیل و روسیه است که بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را دارد.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا