اخبار

ماجرای پیش‌بینی‌ انتخابات آمریکا توسط سیمپسون‌ها

به تازگی فیلمی از پش‌بینی انتخاب بایدن در کارتون سیمپسون‌ها منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرده است.

از شایعه تا واقعیت: پس از اعلام پیروزی جو بایدن و شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نقشه آرای الکترال ایالت‌های مختلف این کشور بسیار خبر ساز شد.

به تازگی نیز برخی کاربران با انتشار فیلمی از کارتون سیمپسون‌ها مدعی شدند که این کارتون در سال ۲۰۱۳ نتایج انتخابات آینده را پیش بینی کرده بودند.

اما نکته قابل توجه این است که  در بسیاری از دوره‌ها آرای الکترال ایالت‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندرد

همچنین باید گفت اگر قرار بود در زمان انتشار این اپیزود سیمپسون‌ها نتایج انتخابات آینده آمریکا را پیش‌بینی کنند باید انتخابات سال ۲۰۱۶ را پیش‌بینی می‌کرد نه انتخابات ۲۰۲۰.


نتیجه انتخابات سال 2016

نکته دیگر آنکه اگر این پیش‌بینی برای انتخابات ۲۰۲۰ هم باشد باز با نتایج نهایی این دوره تفاوت قابل مشاهده‌ای دارد، چرا که در این دوره ایالت‌های آریزونا، ویرجینیا، جورجیا و  به بایدن رای دادند درحالی که در کارتون سیمپسون به ترامپ.

پیش‌بینی‌ انتخابات آمریکا توسط سیمپسون‌ها

پیش از این نیز و در زمان ابتلای ترامپ به کرونا، شایعه‌ای در فضای مجازی مبنی بر پیش‌بینی مرگ ترامپ بر اثر بیماری در کارتون سیمسون‌ها منتشر شد. اما بررسی‌ها نشان داد، این تصویر در هیچ اپیزودی از سیمپسون‌ها استفاده نشده و کاملا ساختگی است.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا