سیاسی

قالیباف: ماموریت جوانان انقلابی شکستن حلقه‌های سوءمدیریت در کشور است

رئیس مجلس گفت: سوء مدیریت و ناکارآمدی به اندازه التقاط فکری آسیب‌زاست. ماموریت جوانان انقلابی شکستن حلقه‌های سوءمدیریت در کشور است.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری “نجم” سازمان بسیج دانشجویی صبح امروز در این سازمان برگزار شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنان ویدئویی در این مراسم با اشاره به نقش مردم در جریان انقلاب گفت: در تمام سال‌های انقلاب به عینه دیدیم که هرگاه مردم در کارها دخیل بوده‌اند موفق شدیم، در دوران دفاع مقدس خداباوری در کنار باور واقعی امام(ره) به نیروهای مردمی بود که پیروزی را برای ما رقم زد، در عرصه‌های خدمات‌رسانی هم می‌بینیم که مردم تا زمانی در حوادثی مانند سیل و زلزله پای کار نیامدند توان حل مشکل وجود ندارد.

قالیباف ادامه داد: انقلاب ما بعد از پیروزی مسیر جدیدی را آغاز کرد و نظام سلطه را به چالش کشید، امروز جوانان بسیجی ما باید خودشان را در مرکز عالم بدانند.

رئیس مجلس در ادامه با انتقاد از برخی وادادگی ها گفت: انفعال، بیخیالی و وادادگی در مقابل دشمنان ما را در شمار یاری رسانان به جریان باطل قرار خواهد داد.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی نه با جریان های گسترده مالی و پیوند با قدرت‌های استکباری بلکه با تکیه بر قدرت های الهی و قدرت نیروی مردمی کار را به جلو می‌برد و این مسیری است که اولیای الهی پیش می گرفتند.

رییس مجلس تاکید کرد: اگر نگاه تمدنی به فعالیت‌های خود نداشته باشیم علاوه بر اینکه با کمترین تهدیدات رنگ می‌بازیم انگیزه برای فعالیت نخواهیم داشت.

قالیباف در ادامه از جوانان حزب اللهی خواست تا منطق خداباوری و مردم باوری را به تمام عرصه‌های جامعه بیاورند و گفت: امروز جوانان ما همانگونه که در مقابل زیاده خواهی ها، ظلم و خوی استکباری آمریکا ایستادند و در آرمان فلسطین ثابت قدم بودند و عقب نشستند، برای تغییر نظام بروکراسی حاکم بر کشور و برای حل مسائل کشور نیز پیش قراول باشند.

رئیس مجلس اظهار داشت: راهکارهای متعددی برای حل مشکلات کشور وجود دارد به شرط اینکه انگیزه لازم برای حل مشکلات باشد.

قالیباف تصریح کرد: وظیفه همه ما اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است، سوء مدیریت و ناکارآمدی به اندازه التقاط فکری آسیب زاست. ماموریت جوانان انقلابی شکستن حلقه‌های سوءمدیریت در کشور است.

وی گفت: جوانان باید مسیر را باز کنند و خودشان محیط اطراف را با همه فشارها و موانع که وجود دارد تغییر دهند ما نباید منتظر کسی باشیم و نباید تردید به دلمان راه دهیم ناامیدی سم کار تشکیلاتی است مطمئن باشید مشکلات اقتصادی هم قابل حل است.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات کشور ادامه داد: امروز جوانان انقلابی، متخصص و متعهد در بسیج توانسته‌اند در همه عرصه‌ها مخصوصا عرصه جهادی و دانش‌بنیان خدمات خوبی را برای کمک به مردم و کشور داشته باشند.

وی افزود: هسته‌های مسئله‌محور، ظرفیت‌های مردمی را در مسیری جدید برای حل مسائل مردم قرار دداند و ماموریت جوانان به خصوص جوانان حزب اللهی سراسر کشور، حل معضل ریشه‌دار سوءمدیریت و انفعال مدیریتی باید باشد.

منبع
فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا