سیاسی

فشار سنای آمریکا بر توئیتر برای حذف توئیت‌های رهبر انقلاب

نمایندگان سنای آمریکا مدیر عامل شبکه توئیتر را برای تغییر سیاست‌های خود در قبال اظهارات رهبر ایران تحت فشار قرار دادند.

نمایندگان سنای آمریکا از جک دورسی، مدیر عامل شبکه اجتماعی توئیتر خواستند تا دلیل عدم واکنش این شبکه به اظهارات اخیر رهبر انقلاب ایران را توضیح دهد.

جک دورسی روز چهارشنبه در جلسه‌ای ۴ ساعته در سنای آمریکا درباره سیاست‌های شبکه تحت مدیریت خود برای واکنش نشان ندادن به اظهارات اخیر رهبر ایران درباره نابودی رژیم صهیونیستی و رد افسانه هولوکاست توضیح داد. نمایندگان سنای آمریکا بشدت از مدیر عامل توئیتر برای اقدام نکردن علیه پست‌های رهبر ایران انتقاد کردند.

در خلال این جلسه کوری گاردنر، سناتور ایالت کلرادو به طرز پرخاشگرانه‌ای از دورسی توضیح خواست که چرا توئیتر توئیت‌های رئیس جمهور آمریکا را برچسب گذاری کرده، اما پیام‌های آیت الله علی خامنه‌ای برچسب گذاری یا حذف نمی‌شود. این سناتور آمریکایی رد افسانه هولوکاست را اقدامی ضد اطلاعاتی دانست و خواستار برچسب گذاری و حذف پیام‌های با این مضامین شد.

گاردنر که از پاسخ‌های داده شده توسط دورسی ناراضی بود، گفت: برای من عجیب است که شما توییت‌های رئیس جمهور را برچسب گذاری کرده اید، اما توییت‌های آیت الله خامنه‌ای در مورد انکار هولوکاست یا پاک کردن اسرائیل از نقشه جهان را حذف نکرده اید. “

مدیر عامل توئیتر در پاسخ گفت: اعتقاد ما بر این است که شنیدن سخنان رهبران جهانی برای همه افراد مهم است و ما در مورد رهبران جهان سیاست‌هایی داریم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که به حق صحبت کردن و انتشار آنچه نیاز هست، احترام می‌گذاریم.

سناتور‌های آمریکا مدعی هستند که اگرچه توییتر انکار هولوکاست را در سیاست اطلاعات نادرست خود لحاظ نمی‌کند، اما این پست‌ها می‌توانند تحت سیاست‌های “رفتار نفرت انگیز” و “تجلیل از خشونت” حذف شوند.

منبع
yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا