دیگر رسانه‌ها| شبکه های اجتماعی

فروش شماره‌های همراه میلیون‌ها کاربر فیس بوک در تلگرام

هکرها با سرقت شماره‌های تلفن همراه صدها میلیون کاربر شبکه اجتماعی فیس بوک این شماره‌ها را از طریق یک بات تلگرامی به فروش می‌رسانند.

فروش شماره‌های همراه میلیون‌ها کاربر فیس بوک در تلگرام

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ورج، اولین بار یک محقق امنیتی به نام الون گال موفق به شناسایی این هک بی سابقه فیس بوک شد.

وی با مالک بات یادشده گفتگو کرده و او مدعی شده که شماره‌های تلفن همراه و دیگر اطلاعات ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک را در اختیار دارد. هکر یادشده با سوء استفاده از یک آسیب پذیری در فیس بوک که در سال ۲۰۱۹ برطرف شد توانسته داده‌های یادشده را سرقت کند.

مجرمان سایبری با بهره گیری از اطلاعات یادشده می‌توانند داده‌های دیگری را در مورد افراد هک شده جمع آوری کنند. کاربران اگر شناسه کاربری افرادی را در فیس بوک در اختیار داشته باشند با استفاده از این بات می‌توانند شماره تلفن همراه انها را بیابند. البته هزینه دسترسی به این اطلاعات به ازای هر کاربر ۲۰ دلار است. این خدمات با پرداخت ۵۰۰۰ دلار در مورد ده هزار کاربر فیس بوک ارائه می‌شود.

این ربات از ۱۲ ژانویه سال ۲۰۲۱ فعال بوده ولی داده‌های موجود در آن مربوط به سال ۲۰۱۹ به قبل است. اما با توجه به اینکه مردم شماره گوشی خود را به ندرت عوض می‌کنند خطر آنها را تهدید می‌کند. تلگرام هنوز این بات را حذف نکرده و حتی در صورت حذف آن، داده‌های یادشده کماکان از طریق وب در دسترس خواهد بود.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا