موسسه تخصصی تبلیغ امام هادی علیه السلام

عناوین دروس رشته تخصصی تبلیغ سطح ۳ گرایش کودک و نوجوان

عناوین دروس رشته تخصصی تبلیغ سطح ۳ گرایش کودک و نوجوان :

۱.مهارت ها و روش های سخنرانی
۲. روانشناسی و جامعه شناسی تبلیغ
۳. شناخت و نقد فرقه های انحرافی
۴. تربیت دینی کودک و نوجوان
۵. روانشناسی رشد
۶. روش پاسخگویی به پرسش های کودک و نوجوان
۷. کارگاه های برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی و داستان نویسی

 امروزه گسترش علوم اسلامی از یک سوی و نیاز انسان ها از سوی دیگر، حکایت از ضرورت رشته های تخصصی حوزوی دارد. بحمدالله این امر مهم مورد توجه بزرگان حوزه قرار گرفته و سالهاست که توسط علمای ربانی و مراجع بزگوار گسترش یافته و آینده از آن طلابی است که در مسیر این جریان مبارک قرار گرفته و میگیرند. یکی از این رشته ها، تخصصی تبلیغ است. رشته تبلیغ، مورد نیاز مردم است  اگر طلبه ها از همان ابتدا که رشته های عمومی را گذراندند، وارد رشته تبلیغ بشوند و مبلغ ماهری باشند، در جامعه بسیار مؤثر خواهند بود.  رشته تبلیغ بسیار مهم است و افزون بر دروس عمومی، درس های مهمی را نیز باید بگذراند؛ از جمله: مهارت ها و روش های سخنرانی، روانشناسی و جامعه شناسی تبلیغ، شناخت و نقد فرقه های انحرافی، روش های تربیت دینی بخصوص تربیت دینی کودک و نوجوان، روش پاسخگویی به پرسش های دینی مردم بخصوص جوانان و نوجوانان و کارگاه های برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی و داستان نویسی.

اینها بخشی از دروس سطح سه رشته “تخصصی تبلیغ” هستند که طلاب با پایان پایه هشتم می توانند در آن شرکت کنند. همچنین سطح 2 تخصصی با عنوان “رشته تخصصی علوم اسلامی با گرایش تبلیغ”  که طلاب ارجمندی که پایه شش را کامل نموده اند می توانند به این رشته وارد شوند.

بحمدالله، مدرسه مبارکه علمیه منصوریه در راستای خدمت به علوم و مهارت های حوزوی، با مجوز مرکز مدیریت حوزه های علمیه، رشته تخصصی علوم اسلامی با گرایش تبلیغ که همان تخصصی سطح 2  و معادل با کارشناسی است و رشته تخصصی تبلیغ با گرایش کودک و نوجوان که شاخه ای از رشته تخصصی تبلیغ سطح 3 معادل با کارشناسی ارشد می باشد را برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا