اخبار

عربستان شمال یمن را هدف بمباران شدید قرار داد

ائتلاف سعودی عصر امروز(سه شنبه) شهرهایی در استان‌های مأرب و صعده را هدف بمباران شدید قرار داد.

عربستان شمال یمن را هدف بمباران شدید قرار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،  ائتلاف سعودی عصر امروز (سه شنبه) استان‌های «مأرب» و «صعده» در شمال یمن را هدف حملات شدید هوایی قرار داد.

به گزارش شبکه المسیره جنگنده‌های ائتلاف سعودی  در استان مأرب، شهر «صرواح» را در پنج نوبت و شهر «جبل مراد»  را در یک نوبت بمباران کردند و در هفت نوبت هم به روی شهر «الظاهر» در صعده بمب ریختند.

نیروهای گارد مرزی عربستان سعودی نیز منطقه «جرعاء» در شهر مرزی «منبه» در استان صعده را گلوله باران کردند که بر اثر آن دو شهروند یمنی زخمی شدند.

این در حالی است که استان مأرب  یمن که سرشار از منابع نفتی و گازی است و مهم‌ترین مرکز حضور حزب اخوانی «الاصلاح» -پیاده‌نظام دولت مستعفی عبدربه منصور هادی  است، در یک قدمی آزادسازی توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است.

هزاران نفر از مردم استان صعده نیز صبح روز دوشنبه با برپایی تظاهرات گسترده اقدام دولت آمریکا در تروریستی نامیدن جنبش انصارالله و تعدادی از رهبران این جنبش را محکوم کردند و خواستار توقف تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی علیه یمن شدند.

ائتلاف سعودی در حالی به دنبال روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، مدعی استقبال از ایجاد آتش‌بس در یمن شده است که طی روزهای اخیر حملات هوایی خود را به مناطق مختلف یمن شدت بخشیده است.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا