مراجع و علما

عذر‌خواهی حجت‌الاسلام صدیقی بابت نقلی از غسال مرحوم آیت‌الله مصباح

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: از روح بلند علامه مصباح عذرخواهی می کنم که ما چه قدر کوتاه فکر می کردیم و کرامت ایشان را چیزی می دیدم که برخی افراد غافل گاهی جسارت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، بابت اظهاراتش درباره باز شدن چشمان علامه مصباح یزدی هنگام غسل عذرخواهی کرد و گفت: از روح بلند علامه مصباح عذرخواهی می کنم که ما چه قدر کوتاه فکر می کردیم و کرامت ایشان را چیزی می دیدم که برخی افراد غافل گاهی جسارت کردند و این حرف ما باعث شد که اینها به ساحت نماینده ائمه اطهار(ع) و هادی راه جسارتی کرده باشند. من از روح بلند علامه عذرخواهی می کنم.

وی ادامه داد: از خانواده ایشان و مؤمنین که این سخنان موجب جسارت به آنان شد، با همه وجودم عذرخواهی می‌کنم. اولاً جا نداشت که من کرامت آیت‌الله مصباح را چنین چیزی بگویم، ثانیاً مطلب خیلی دقیق نبود، چون نقل شده بود، ما هم نقل کردیم، لذا از علامه مصباح و خانواده ایشان شرمنده ام و از شما مومنین هم که گاهی زخم زبان شنیدید، اظهار شرمندگی می کنم.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: قصد و غرصی نداشتم. من سالیان سال است که در رسانه هستم و از این مسائل نگفته ام. صریحاً اعلام می کنم که مطلب دقیق نبوده و شاید غسال با خوش بینی که داشته دچار توهم شده باشد.

وی اضافه کرد: بالاترین کرامت آیت‌الله مصباح کتاب‌ها، سخنرانی‌ها، عمل صالح و فرزندان صالح ایشان است. علامه با آن که فیلسوف و فقیه بود و شهرت جهانی داشت در برابر نایب امام زمان(عج) یک سرباز بود. این ایثارها، ادب‌ها و تواضع‌ها کرامت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا