اخبار

ظریف در نظرسنجی‌ها از حسن خمینی هم عقب افتاد/ شکست اولیه سناریو انتخاباتی احمدی نژادی‌ها

یک نظرسنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که آرای حسن خمینی از محمد جواد ظریف نیز امکان پیشی گرفتن دارد.

ظریف در نظرسنجی‌ها از حسن خمینی هم عقب افتاد/ شکست اولیه سناریو انتخاباتی احمدی نژادی‌ها

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، بولتن جهان‌نیوز به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهد پرداخت. سی‌و چهارمین شماره این بولتن را در ادامه می‌خوانید.

ظریف در نظرسنجی‌ها از حسن خمینی هم عقب افتاد

یک نظرسنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که آرای حسن خمینی از محمد جواد ظریف نیز امکان پیشی گرفتن دارد! نتایج نظرسنجی ذیل بر اساس جواب های، پاسخ گویان بالقوه است. پاسخگویان بالقوه عبارتند از افرادی که احتمال دارد در انتخابات شرکت کنند ( شامل افرادی که گفته اند؛ حتما در انتخابات شرکت می کنم، احتمالا شرکت می کنم، احتمالا شرکت نمی کنم و هنوز تصمیم نگرفته ام)
از میان پاسخگویان بالقوه شرکت کننده در انتخابات 25.2 درصد به «ابراهیم رئیسی 10.3 درصد به «محمدباقر قالیباف»، 5.4 درصد به «سیدحسن خمینی» و 5 درصد به «محمدجواد ظریف» رای خواهند داد. لازم به ذکر در تمامی نظرسنجی سابق ظریف بالاتر از سیدحسن خمینی بوده است.

بر اساس این نظرسنجی همچنین بقیه کاندیداهای احتمالی نیز رای آنها به شرح ذیل است:

سعید جلیلی( 2 درصد)، محسن هاشمی رفسنجانی( 1.9) محسن رضایی (1.5 درصد)، سعید نمکی (1.1) ، اسحاق جهانگیری( 1 درصد) ، محمدرضا عارف(0.9)، علی لاریجانی(0.9)، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی(0.9)، سعید محمد(0.8)، مسعود پزشکیان(0.8)، علی نیکزاد(0.6)، حسین دهقان(0.4)، عزت الله ضرغامی(0.3)، صادق خرازی(0.1)، هنوز تصمیم نگرفته ام(13.7)، سایر(0.9)، هیچکدام(4.7)

اختصاص بیشترین آنتن زنده به روحانی علیرغم بی‌مهری دولت به صداوسیما

رصد برنامه‌های زنده رسانه ملی نشان می‌دهد میران اختصاص آنتن زنده شبکه‌های تلوزیونی صداو سیما به حسن روحانی بالاترین میزان نسبت به دیگر مسئولان را داشته است. بررسی‌های آماری نشان می دهد، دکتر حسن روحانی بیشترین میزان بهره مندی از برنامه های زنده تلویزیونی را در میان مسوولان ارشد نظام به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر، بالاترین حجم انتقاد از صداوسیما هم متعلق به حسن روحانی است. این درحالی است که تاکنون چندین بار از حضور علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما درجلسات هیات دولت به دلیل پخش برنامه هایی درباره دولت دوازدهم ممانعت به عمل آمده است.

شکست اولیه سناریو انتخاباتی احمدی نژاد

برخی از هوادران محمود احمدی نژاد طی روزهای گذشته تلاش ویژه ای را آغاز کرده اند که با موج سازی تبلیغاتی حضور مجدد رئیس دولت نهم و دهم در انتخابات ریاست جمهوری را فرآهم کنند. یکی از راهبردهای اصلی این جریان نیز این بوده که زمینه سفر گروه هایی از جوانان شهرستان ها و استان ها به تهران و دیدار و گفت وگوی وی با آنان فراهم شود و بدین ترتیب وانمود کنند که کل کشور و شهرستان ها درخواست حضور محود احمدی نژاد را در انتخابات داشته و نهایتا شورای نگهبان ناچارا وی را تایید صلاحیت کند! در این میان در روز بیست دو بهمن حضور مردم در نزدیکی خانه احمدی نژاد و درخواست دعوت مردمی از او  با استقبال بسیار اندکی رو به رو شد. جمعیت اندک جمع شده در بیست دو بهمن سبب شده که فعالین سیاسی این روز را به عنوان شکست اولیه سناریو انتخاباتی محمود احمدی نژاد معرفی کنند.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا