اخبار

شیخ عیسی قاسم: مردم بحرین تا تحقق پیروزی به حرکت خود ادامه خواهند داد

رهبر انقلاب بحرین در دهمین سالگرد سرکوب انقلابیون در این کشور گفت که حرکت به سمت آزادی به رغم سرکوب ادامه خواهد داشت.

شیخ عیسی قاسم: مردم بحرین تا تحقق پیروزی به حرکت خود ادامه خواهند داد

  آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی و انقلاب بحرین گفت که مردم این کشور به حرکت و مسیر خود تا تحقق خواسته‌هایشان ادامه خواند داد.

او شنبه طی سخنرانی خود به مناسبت دهمین سالگرد تظاهرات مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه (انقلاب ۱۴ فوریه ۲۰۱۱) گفت: «مردم بحرین به مسیر خود تا تحقق پیروزی و آزادی ادامه خواهند داد».

به گزارش شبکه «العهد»، شیخ عیسی قاسم گفت: «معادله‌ای [سیاسی] موجود در بحرین تاریخ گذشته، ارتجاعی و ظالمانه بوده و مناسب مردم بزرگ‌منش این کشور نیست».

رهبر انقلاب بحرین تأکید کرد که نه خشونت افراطی، نه شکنجه و نه درخواست کمک از نیروهای سرکوبگر خارجی هیچ یک از این اقدامات نمی‌تواند مردم بحرین را ساکت کند.

آیت‌الله قاسم از اقدامات رژیم آل خلیفه بحرین انتقاد کرد و گفت: «روش‌های سرکوب و انواع مزاحمت‌ها و به حاشیه‌ راندن‌ها و خفگان آزادی از سوی رژیم بحرین همچنان ادامه دارد».

رژیم آل خلیفه در سال ۲۰۱۱ برای سرکوب انقلاب بحرین از نیروهای سپر الجزیره عربستان سعودی در خواست کمک کرد و نظامیان سعودی و بحرینی خواسته‌های مسالمت‌آمیز آن ها را با سرکوب جواب گفتند.

رهبر انقلاب بحرین به اقدام رژیم آل خلیفه در عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس نیز اشاره کرد و گفت: «ورود بحرین به جمع عادی‌سازی روابط با اسرائیل با هدف تحقیر و به ‌زانو درآوردن کشور صورت گرفته است».

او گفت که رژیم آل خلیفه همچنان به سرکوب مردم بحرین ادامه می‌دهد و همه حد و حدود را زیر پا گذاشته است».

منبع
فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا