اخبار حوزهبیانات و سخنرانی

شرط نتیجه بخشی کارهای انسان، در گرو رعایت اخلاص است

شیخ علیرضا حدائقحضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز گفت: حضرت فاطمه(س) می فرماید هر کسی که خالص ترین اعمال و عبادت خود را به سوی خدا بفرستد خداوند نیز بهترین مصلحت ها را برای او نازل می کند، از این کلام استفاده می شود که شرط اثر بخشی کارهای انسان ها در گرو رعایت اخلاص است.

وی افزود: مرحوم شیخ بهایی در تعریف اخلاص اینگونه می فرماید که کارها را به نوعی مدیریت کنیم که غیر از خدا در کارها نقشی نداشته باشد، در واقع یعنی کار برای خدا صورت پذیرد.

حضرت استاد حدائق گفت: همچنین از ثمرات ارزشمند اخلاص این است که انسان هایی که خالصانه زحمت می کشند در فراز و نشیب های دنیایی هیچ گاه احساس شکست و ضعف نمی کنند.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه خاطر نشان کرد: در جریان جنگ های زمان رسول خدا(ص) یکی از شعار رزمندگان در جهاد این بود که «ما نمی بینیم مگر یکی از این دو نیکویی را یا اینکه بر خصم پیروز می شویم یا اینکه کشته می شویم که شهید هستیم و در هر دو صورت پیروز هستیم» با تغییر واژه ای همین شعار در دفاع مقدس هم بر سر زبان های رزمندگان به این صورت بود که «یا شهادت یا زیارت» یا پیروزی بر خصم که خود پیروزی است یا به شهادت رسیدن که نوع دیگر پیروزی است.

امیدواریم بتوانیم از فرمایش حضرت صدیقه کبری(س) که خدا نگری و خدا محوری تراز کار قرار بگیرد که برای سلامت کارها در انجام امور موفقیت بیشتری را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا