اخبار

سعودی‌ها غافلگیر شدند؛ ارتش یمن چگونه سامانه سام 6 را راه‌اندازی کرد؟

پس از آنکه ارتش یمن موفق شد بار دیگر سامانه پدافند هوایی «سام 6» را که سعودی‌ها آن را از کار انداخته بودند، راه‌اندازی کند، یک کارشناس نظامی سعودی در پیامی، غافلگیری این کشور از این اقدام را ابراز کرد.

ارتش یمن چگونه سامانه سام 6 را راه‌اندازی کرد؟سرتیپ «زاید العمری» کارشناس نظامی سعودی به راه‌اندازی مجدد سامانه پدافند هوایی «سام ۶» در یمن واکنش نشان داد.

 وبگاه خبری «متابعات» یمن، با معرفی کردن زاید العمری به عنوان یکی از افراد وابسته به سازمان اطلاعات سعودی گزارش داد که او در توئیتی به راه‌اندازی مجدد سامانه سام ۶ در یمن اشاره کرده و با تعجب سؤال کرده است که «حوثی‌ها چگونه توانستند سلاح را راه‌اندازی کنند؟».

طبق این گزارش، با آنکه ارتش یمن فقط چند تعداد از سامانه یادشده را در اختیار دارد؛ اما العمری در اظهارات خود تلاش کرده با متهم‌ساختن برخی کشورها به مجهز کردن ارتش یمن به سامانه مذکور، اذهان را از نفس این توانایی ارتش و کمیته‌‌های مردمی یمن منحرف کند.

بنا بر این گزارش، پیش از آغاز جنگ یمن برخی از دستگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی سامانه پدافند هوایی سام ۶ را از کار انداخته بودند که این مسئله به جنگنده‌های سعودی اجازه می‌داد با نقض حریم یمن، تأسیسات غیرنظامی و نظامی و حتی خانه شهروندان یمنی راه هدف حملات خود قرار دهند؛ راه‌اندازی مجدد این سامانه پس از گذشت شش سال از جنگ یمن و ادعای سعودی‌ها مبنی بر از بین بردن زرادخانه نظامی صنعاء شاید روند جنگ علیه این کشور را تغییر دهد.

منبع
فارس نیوز
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دو =

دکمه بازگشت به بالا