سیاسی

روحانی: رفتار و دستورات رهبرانقلاب در مبارزه با کرونا الگوست / موج سوم کرونا را سریعتر از آنچه فکر می‌کردیم مهار کردیم

رئیس جمهور گفت: ما در مبارزه با کرونا در ایران موفقیت خوبی داشتیم. ما موج سوم را سریعتر از آنچه دیگران پیش بینی می‌کردند را مهار کردیم.

حسن روحانی رئیس جمهور طی سخنانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز (شنبه) برگزار شد، گفت: لازم می‌دانم از مردم عزیز برای رعایت چارچوب‌های بهداشتی در عزاداری صدیقه کبری (س) و سردار قاسم سلیمانی تشکر کنم.

موضوع کرونا یک بیماری عادی و اپیدمی معمولی نبود

وی ادامه داد: موضوع کرونا یک بیماری عادی و اپیدمی معمولی نبود و یک پاندومی بود که سراسر جهان را در برگرفت و یک آزمایش تاریخی برای ملت‌ها و رهبران آن بود. برخی از کشور‌ها بودند که وقتی این اپیدمی شروع شد به فکر مسائل اقتصادی بودند.
رئیس جمهور تصریح کرد: کشور‌هایی را دیدیم که فکر می‌کردند با شریط پلیسی و قرنطینه‌های سخت می‌توانند این ویروس را کنترل کنند که بعد هم دیدند اینطور نمی‌توانند آن را کنترل کنند. برخی از رهبران کشور‌ها هم همه پروتکل‌ها را به سخره گرفتند.

در مبارزه با کرونا در ایران موفقیت خوبی داشتیم

وی تاکید کرد: ما در مبارزه با کرونا در ایران موفقیت خوبی داشتیم. ما موج سوم را سریعتر از آنچه دیگران پیش بینی می‌کردند را مهار کردیم و امروز می‌بینیم تنها ۴ شهرستان قرمز است. اغلب شهرستان‌ها، زرد و نارنجی هستند و با شرایط مساعد و مناسبی مواجه هستیم. در موفقیت این کار نقش رهبری را باید حائز اهمیت قرار دهیم.

هزینه مبارزه با کرونا در ماه‌های بهمن و اسفند خیلی بیشتر است

رئیس جمهور گفت: وقتی جایی اوج می‌گیرد رسیدن به روند کاهشی بسیار سخت و گاهی پر هزینه است. عکس آن؛ اگر بخواهد شرایط بهم بریزد و به دلیل مناسبت‌های خانوادگی و ملی دو مرتبه برمی‌گردیم، جبرانش خیلی سخت است. این هزینه در ماه‌های بهمن و اسفند خیلی بیشتر است، زیرا برخی از افراد کاسبیشان در همین ماه‌های نزدیک به عید است.

ان‌شا‌الله شب عید خوب و مناسبی را داشته باشیم

وی تصریح کرد: ان شا الله شب عید خوب و مناسبی را داشته باشیم و مردم هم بتوانند به سفر بروند این در صورتی امکان پذیر است که از امروز تا اوایل ماه بهمن خیلی باید مراعات کنیم؛ لذا مساله عادی انگاری یک معضل بزرگ برای ماه‌های آتی خواهد بود.
روحانی اضافه کرد: ویروس جدید، جهش‌یافته است که نام آن را ویروس انگلیسی یا هر نام دیگری می‌توان گذاشت. اگر ما مراعات نکنیم، دروازه‌ها را محکم نگیریم و این ویروس جدید وارد کشور شود با مشکل بسیار بزرگی مواجه می‌شویم و مجددا کنترل کردن این ویروس بسیار سخت است بنابراین باید خیلی مراقبت کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: اکنون ایام سرد و زمستانی است. در این ایام اگر از بودن یا نبودن آنفلوانزا هم بگذریم خود به خود به خاطر سرما در‌ها بسته می‌شود و خانواده‌ها کنار هم قرار می‌گیرند و خطر ابتلا بیشتر است.

منبع
snn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 5 =

دکمه بازگشت به بالا