سیاسی

روحانی: ایستادگی ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار به کرنش خواهد کرد / یک ساعت هم نباید در رفع تحریم‌ها تاخیر بی افتد

رئیس جمهور تاکید کرد:‌ تردید ندارم که ایستادگی سه ساله ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد که در برابر مردم ایران کرنش کنند و به تعهداتشان بار گردند و تحریم ها شکسته شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت کشور با تبریک روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و قدردانی از همه پرستاران کشور به ویژه در این شرایط کرونایی گفت: البته من در یک جلسه جداگانه روز یکشنبه از خدمات پرستاران عزیز تقدیر خواهم کرد.

رئیس جمهور با قدردانی از همه شهرداران و استانداران در سراسر کشور گفت: امروز طرح‌هایی با ۷ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد و خوشحالم که تا پایان دولت ان‌شالله ۱۸۰ پروژه دیگر با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

روحانی  با مهم دانستن موضوع خدمات شهری، اظهار کرد: امروز به ویژه با ۷۴ درصد جمعیت شهری، ارائه خدمات شهری بسیار حائز اهمیت است؛ البته روستا‌های ما متاسفانه خالی از سکنه شده که باید آن‌ها را آباد کرد و باید این جاذبه معکوس به وجود بیاید و مهاجرت از شهر به روستا را شاهد باشیم.

او یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم را خدمات بی‌نظیر به روستا‌ها در برق رسانی، گازرسانی، آب بهداشتی عنوان و تصریح کرد: اداره کلان شهر‌ها بسیار اهمیت دارد که بخشی از آن مستقیماً به عهده دولت است مانند مثل خدمات در حوزه آب، برق، گاز، بهداشت و آموزش مستقیما دولت این خدمات را ارائه می‌دهد و برای شهر‌ها و روستا‌ها به طور عادلانه تلاش می‌کند. اما یکسری خدمات خدمات ویژه شهری است که بر عهده شهرداران است.

تاکید رئیس جمهور  بر تسریع در حل مشکلات آبگرفتگی در اهواز

روحانی یادآور شد: در این روز‌ها به خاطر بارندگی‌های شدید در شهر اهواز مردم به خاطر آبگرفتگی‌ها گرفتار شدند. من در همین جا به استاندار و شهردار اهواز و ستاد مدیریت بحران تاکید می‌کنم که همه توان خود را به کار بگیرند تا در ایام بارندگی مشکلات مردم را کاهش دهند و برنامه‌ریزی دقیق و صحیح تری را در طول مدت کوتاه باقی مانده دولت برای مردم عزیز خوزستان خصوصا اهواز انجام شود

او ضمن قدردانی از تلاش‌های شهرداران در ایام کرونا گفت: بسیار خوشحالم که ما با همکاری مردم و کادر درمان و قرارگاه عملیاتی بسیج نیروی عملیاتی ما از موج سوم عبور کردیم و امیدوارم با تلاش‌های مضاعف دچار موج زمستانی نشویم.

ایستادگی قهرمانانه ملی ایران، دولت آینده آمریکا را وادار به کرنش می‌کند

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه چندسال است در شرایط جنگ اقتصادی قرار گرفتیم، گفت: خوشحالم که در شرایط جنگ اقتصادی تحمیلی و شرایط کرونا، با تلاش همه مردم و مسئولان امسال شاهد افتتاح‌های بسیار از جمله در این هفته هستیم و تا پایان سال همین برنامه‌ها را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور  با اشاره به توصیه روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت ملی و تلاش همه قوا برای حفظ این وحدت گفت: بر این تلاش و این وحدت باید افزوده شود و اگر یک روز از عمر دولت، مجلس یا دستگاه قضایی مانده باشد و در آن روز کاری انجام یا سخنی گفته شود که فاصله و شکاف بین مردم را زیاد کند، این خلاف قانون، شرع و توصیه مقام معظم رهبری است.

او اضافه کرد: این وحدت ملی است که برای ما قدرت ملی می‌سازد و این قدرت ملی است که دشمن را وادار می‌کند تا در برابر حقوق مردم سر فرود بیاورد. من تردید ندارم ایستادگی قهرمانانه همه ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد در برابر مردم ایران کرنش کنند.

روحانی  افزود: این ایستادگی آن‌ها را وادار می‌کند تا به تعهدات خود بازگشته و تحریم‌ها شکسته شود؛ البته ما هم باید تلاش کنیم تحریم‌ها بی‌اثر یا کم اثر شود و این وظیفه اول ما است و باید تلاش کنیم تحریم‌ها بشکند.

او گفت: همانطور که مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند، انجام این کار یک ساعت نباید تاخیر بی افتد و دولت باید همه توان خود را برای شکستن تحریم به کار بگیرد و تاخیر یک ساعته هم برای دولت مجاز نیست واین رهنمود بسیار مهمی بود که دیروز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند.

روحانی با بیان اینکه دولت همه تلاش و توان خود را برای شکستن تحریم به کار خواهد گرفت، اظهار کرد: به مردم اطمینان می‌دهم مقاومت و ایستادگی آنان، حتماً و قطعاً موجب تسلیم دشمن در برابر قدرت ملی ما خواهد شد و امیدوارم روز به روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر کشور بزرگ ایران در سایه هم افزایی همکاری وحدت و اتحاد ملی باشیم.

منبع
فارس نیوزyjc
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا