فرهنگی و اجتماعی

دستگیری گروگان گیر در قم + فیلم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: فردی متهم به قتل که تحت تعقیب پلیس بوده در یک اتوبوس شهری اقدام به گروگانگیری کرده و در محاصره پلیس قرار گرفته است.

سرهنگ مهرداد حاجی زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به جزئیات حادثه گروگانگیری یک فرد متهم به قتل در یک اتوبوس شهری در شهرک فاطمیه قم اظهار کرد: فردی که تحت تعقیب پلیس بود در داخل یک اتوبوس شناسایی شد و پس از اینکه متوجه تحرکات پلیس شد با گروگانگیری اندکی از افرادی که داخل اتوبوس بودند خود را به پلیس تسلیم نکرده است.

وی با بیان اینکه پلیس برای اینکه هیچ حادثه ای برای افراد داخل اتوبوس رخ ندهد در حال مذاکره با گروگانگیر است افزود: به دنبال اقناع فرد برای رهاسازی گروگان ها هستیم و تا جایی که خواسته های وی قانونی باشد برآورده می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: البته وی باید تا مهلتی که داده شده گروگان ها را آزاد کند؛ تلاش ما این است که بخشی از خواسته وی که ملاقات با تعدادی از زندانیان است را محقق کنیم. این فرد سابقه دار بوده و یک فقره قتل در هفته گذشته انجام داده و اقدام به بریدن گوش یک کودک در یکی از پارک های شهر کرده است.

وی با اشاره به حضور دادستان و فرمانده انتظامی قم در محل این حادثه تصریح کرد: شرایط تحت کنترل پلیس بوده و اگر تاکنون اقدام عملیاتی صورت نگرفته صرفا برای حفظ جان گروگان ها بوده است.

بروزرسانی| توضیحات دادستان قم درمورد حادثه گروگان‌گیری/ غائله تمام شد

حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب ،دادستان عمومی و انقلاب قم با اشاره به بازداشت عامل گروگانگیری امروز در قم گفت: حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز گزارش گروگانگیری در یک اتوبوس واصل شد و دستور‌های قضایی لازم در این خصوص صادر شد.

او ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد که گروگانگیر مدتی قبل اقدام به قتل همسر برادر خود کرده بود و در تهران نیز یک خانم را به قتل رسانده بود و تاکنون متواری بود.

غریب تصریح کرد: این فرد، امروز اقدام به گروگانگیری در یک اتوبوس با ۶ سرنشین کرده بود که در نهایت با انجام اقدام‌های لازم و تدابیر پیش بینی شده در نهایت فرد گروگانگیر تسلیم و بازداشت شد.

دادستان قم با بیان این که فرد گروگانگیر مسلح بوده است ،اظهار کرد: خوشبختانه هیچ یک از گروگان‌ها آسیب ندیدند.

او در پایان بیان کرد: تحقیق‌های تکمیلی در خصوص این پرونده زیر نظر دادستانی در حال انجام است.


منبع
فارسyjc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا