فرهنگی و اجتماعی

در راستای حمایت از طرح جوانی جمعیت؛ کمک ۲ میلیاردتومانی ستاد اجرایی فرمان امام به بیمارستان زینبیه

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس از تحقق بودجه ۲ میلیاردتومانی به بیمارستان زینبیه شیراز در راستای حمایت از طرح جوانی جمعیت خبر داد.

حسین پورنورعلی در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر دکتر عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی حضرت امام (ره) در روز دهم اسفندماه 1401 به استان فارس، گفت: یکی از مصوبات سفر ایشان کمک بلاعوض ۲ میلیارد تومانی به بیمارستان حضرت زینب (س) بود که الحمدالله این مصوبه محقق شد.

پورنورعلی با اشاره به اینکه بیمارستان زینبیه شیراز یکی از مراکز تخصصی مهم رشد جمعتی در استان است و تمامی خدمات در این مرکز درمانی به بانوان ارائه می‌شود، گفت: تحقق و واریز این بودجه به حساب بیمارستان زینبیه شیراز در جهت حمایت از رشد جمعیت است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس در ادامه به آسیب‌های ناشی از کاهش باروری و رشد جمعیت اشاره و بیان کرد: هیمن موضوع به عنوان یکی از راهبرد‌های اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار بوده است و مقام معظم رهبری همواره بر این مهم تاکید داشته‌اند.

او گفت: در راستای سیاست‌های کلی جمعیت و قانون حمایت از خانواده بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو و اهدای بسته حمایتی را در دستور کار خود قرار داد.

پورنورعلی همچنین با بیان اینکه تمرکز فعالیت‌های بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در فارس در حوزه جوانی جمعیت فرزندآوری و فرزند پروری است، ادامه داد: در همین زمینه سال گذشته و در جهت حمایت از خانواده‌ها به ۲۰۰ زوج جوان در استان وام بدون بهره اعطاء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا