فرهنگی و اجتماعی

دبیر جامعه روحانیت شیراز: افراد مشکوک الحال به عنوان ارزش معرفی می شوند!!

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: امروز وظیفه ولایت مداران است که مسائل را تحلیل کنند، و نگذارند واقعیت های انقلاب تحریف شود، در همین استان فارس در بین اقوام و سایر گروه ها شخصیت های بزرگی را مبارزه با دشمنان داشته ایم، اما متأسفانه مشاهده می شود آن افراد بزرگ و اثر گذار توسط بعضی افراد به فراموشی سپرده و افراد مشکوک و معلوم الحالی به عنوان ارزش و ارزشی معرفی می شوند.

محی الدین طاهریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه، حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری دبیر جامعه روحانیت مبارز استان فارس در جلسه ای که با حضور جمعی از نیروهای ولایتمدار و انقلابی در سالن امام رضا(ع) حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن یکی از وظایف بزرگی را که خداوند بر دوش پیامبر(ص) گذاشت موضوع تفسیر و تبیین آیات الهی است.

وی در ادامه مبحث تبیین آیات قرآن توسط پیامبر اعظم (ص)، اضافه کرد: نخستین مفسر قرآن کریم رسول گرامی اسلام(ص) است و معمولا تفاسیر علمای شیعه منبعث از فرمایشات پیامبر اعظم(ص) و اهلبیت عصمت و طهارت(ع) است.

دبیر جامعه روحانیت مبارز استان فارس با طرح این سؤال که چرا تفسیر آیات بر دوش پیامبر(ص) گذاشته شده است؟ عنوان کرد: اگر وظیفه تفسیر و تبیین آیات الهی توسط پیامبر(ص) صورت نپذیرد قرآن هم همچون دو کتاب قوم یهود و مسیح که تورات و انجیل است تحریف می شود، از این رو خداوند می فرماید ما قرآن را فرستادیم تا توسط پیامبر(ص) برای مردم تبیین شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به نفوذی که دشمنان نظام در بعضی از بخش ها دارند باید بیانیه گام دوم انقلاب که آن را می توان زبور امت دانست توسط نیروهای فکری و ریشه دار و ولایتمدار انقلاب اسلامی تبیین و باید امت به آن توجه کنند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم اهداف انقلاب و حرکت اولیه انقلاب تحریف شود، این وظیفه بر دوش کسانی است که بار سنگین انقلاب را به دوش کشیده اند، وظیفه نیروهای انقلابی و ولایتمدار است که به دنبال این معنا باشند که کلام انقلاب تحریف نشود.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با تاکید بر اینکه اهداف انقلاب نباید تحریف شود، افزود: نباید شعار های اول انقلاب تحریف شود اگر به آن بی توجه شدیم تحریف حرکت های حقیقی خواهد شد، اینکه حضرت آقا فرمودند باید مواظب بود جای شهید و جلاد عوض نشود. باید با نگاهی دور اندیشانه و باز به آن توجه کرد، اما متاسفانه هنوز مواردی را بر خلاف آن را در جامعه مشاهده می کنیم.

وی گفت: امروز وظیفه ولایت مداران است که مسائل را تحلیل کنند، و نگذارند واقعیت های انقلاب تحریف شود، در همین استان فارس در بین اقوام و سایر گروه ها شخصیت های بزرگی را در بعد مبارزه با دشمنان خداوند داشته ایم، اما متأسفانه مشاهده می شود آن افراد بزرگ و اثر گذار توسط بعضی افراد به فراموشی سپرده و افراد مشکوک و معلوم الحالی به عنوان ارزش و ارزشی معرفی میشوند در حالیکه سوابق آنها خلاف آن را ثابت می کند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز در خصوص حضور شخصیت های برجسته که در گذشته در بین اقوام و عشایر حضور داشته اند، خاطرنشان کرد:  در بین اقوام و گروه ها و عشایر شخصیت های بزرگی مانند صولت الدوله قشقایی حضور داشته که مطیع مرجع تقلید زمان خویش بود و به فرمان آیت الله العظمی سید عبدالحسین لاری به جنگ اجانب و اشغالگران رفت و با آنان مقابله کرد و توسط رضا خان قلدر در تهران به شهادت رسید و قبر او در امامزاده داود تهران می باشد و یا شخصی همانند ایازخان شیبانی معروف به ایاز کاپیتان کُش وجود دارد که افسر انگلیسی را با سلاح به درک واصل می کند و اینجاست که ما وظیفه داریم تا دست به دست هم دهیم تا نه فقط در بحث انتخابات بلکه در همه موضوعات ارزش ها جا به جا نشود.

وی بیان کرد: امروز مشاهده می کنیم که بعضی از مکان های ارزشی ما تبدیل به محل خودنمایی برای افراد معلوم الحالی شده که هیچ اعتقادی به چنین مکان هایی که محل ارتباط بندگان خدا با خالق است، ندارند و عده ای هم که می خواهند روی موج غرب گرایی سوار شوند زمینه را برای حضور این قبیل افراد معلوم الحال فراهم و بعضی از مراکز مذهبی و ارزشی ما را تبدیل به مکانهای خودنمایی برای این افراد نموده اند مانند مسجد نصیر الملک که آن را به مکان مد و خود نمایی تبدیل می کنند، لذا ما باید فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری را برای خود الگو نموده و اهداف انقلاب اسلامی را تبیین کنیم، از نیروهای انقلابی انتظار می رود حقایق انقلاب را تبیین کنند. ما برای اهداف انقلاب شهدا را دادیم، ولی متاسفانه عده ای تصمیم گیر که بعضی از آنها رد صلاحیت شده هستند به ارزش ها کاری ندارند و در صددند تا ضد ارزش ها را ارزش کنند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز در ادامه تأکید کرد : جلساتی که برای اهداف انقلاب گذاشته می شود باید ضبط شده تا در اختیار آیندگان گذاشته شود تا بدانند شهداء برای چه راهی خون داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا