اخبار حوزهحوزه علمیه

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق: انجام وقف با محوریت مهدوی باشد

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائقبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق پیش از ظهر امروز در نشست خبری ستاد نکوداشت دهه مهدویت و شورای عالی قرآن و عترت استان فارس که در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با اشاره به نقش خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران نقش ارزشمندی را ایفا می کنند که یک رسالت مهمی است که انبیا نیز همین کار را می کردند.
مسئول مدرسه علمیه منصوریه در خصوص مسجد قدس تصریح کرد: نخستین سه شنبه سال 1400 نماز امام زمان(عج) در مسجد قدس که قدمگاه امام عصر(عج) است اقامه خواهد شد، همانطور که بیان شد این مسجد به عنوان مسجدی که یاد و خاطره اما عصر(عج) را دارد باید احیا شود.
وی در خصوص پویش وقف مهدوی تصریح کرد: با توجه به اینکه مدیرکل اوقاف قول دادند که یک حرکت عظیمی در این بخش اتفاق بیفتد اما متاسفانه موقوفه ای در راستای مهدویت نداریم کما اینکه همه کاره امام عصر(عج) است، در قیامت سروکار همه ما با امام عصر(عج) است چراکه امام ما بوده است.
حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در ادامه با اشاره به اینکه باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم، اضافه کرد: این درس را امام حسین(ع) به جامعه آموخت، نتیجه کار مهم نیست از این رو باید وظیفه خود را به خوبی عمل کنیم، امام حسین(ع) تا گودی قتلگاه صحبت کردند.
وی اساس خلقت را معرفت دانست و گفت: اگر معرفت رقم خورد بندگی شکل می گیرد، در جلسه شورای قرآن عترت که برای مدیران نیز پخش می شد بیان کردم که اداره دارائی، علوم پزشکی و تمام ادارات اگر بخواهند موفق باشند باید بخشی از درآمد خود را برای شناخت معرفت هزینه کنند، هرکجا قانون گریزی می بینیم ریشه در بی معرفتی دارد.
مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس خاطرنشان کرد: اگر کسی به وظایف بندگی عمل کند قطعا خداوند پاسخ خواهد داد، راه برون رفتن از همه معضلات روی آوردن به خداوند است، مشکلات اقتصادی زمانی مرتفع خواهد شد که بندگی بندگان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا