فرهنگی و اجتماعی

ثبت نام در طرح توانمند سازی هسته بین الملل استان فارس

مجموعه بسیج دانشجویی باید بتواند موقعیت خودش را در جغرافیای بین الملل و مقاومت و در حوزه صدور انقلاب تعریف کند و یک مجموعه منسجم و با ماموریت مستقل در حوزه بین الملل شکل بگیرد.

سینا پور بسیج دانشجوییسینا پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ناحیه بسیج دانشجویی فارس ضمن بیان این مطلب گفت:

مطابق با کلام نورانی حضرت امام ره مبنی بر ضرورت تشکیل هسته های مقاومت در سرتاسر جهان؛ بسیج دانشجویی به عنوان یکی از مخاطبین این پیام میبایست نسبت خود را با این آرمان رفیع انقلاب اسلامی پیدا کند و در همین راستا مجموعه ای با ماموریت مستقل تحت عنوان هسته بین الملل با کارویژه فعالیت های نهضتی را در بسیج دانشجویی ایجاد نمودیم و به همین منظور طرح توانمند سازی هسته بین الملل بسیج دانشجویی در مرکز استان فارس تشکیل وراه اندازی شده است.

وی افزود :

رسالت هسته مرکزی بین الملل تشکیل، توانمند سازی و هدایت هسته های دانشگاهی موضوع محور می‌باشد و بصورت دقیق، آکادمیک و تخصصی شکل گرفته و هم اکنون چهار کشور عراق، فلسطین، آفریقا و شبه قاره هند از جمله کشورهای هدف هستند که هسته های بین الملل در آن به فعالیت خواهد پرداخت.

سینا پور اضافه کرد :

شناخت و بررسی وقایع مهم صد سال اخیر در کشور های هدف، بررسی جریانات تاثیر گذار کشورهای هدف، بررسی ساختار سیاسی، اجتماعی این کشورها و جامعه شناسی آنها و همچنین شناخت رسانه ها و شخصیت های تاثیر گذار این کشورها از جمله محورهای مهم طرح توانمند سازی هسته بین الملل بسیج دانشجویی فارس است.

وی همچنین ضمن تاکید بر رویکرد بسیج دانشجویی مبنی بر مواجهه تخصصی با مسائل گفت:

با توجه به مجهز شدن دانشجویان به سلاح علم در عرصه بین الملل و تولید محتوای موثر در زمینه صدور انقلاب، انتظار داریم دانشجویان آموزش دیده، بتوانند در زمینه کنشگری در عرصه بین المللی نقش موثر و فعالی داشته باشند.

گفتنی است طی سال گذشته رویداد آموزشی سفیران انقلاب برای اولین بار در استان فارس طراحی و برگزار شد که زیر بنای رویداد طرح توانمند سازی هسته بین الملل بسیج دانشجویی فارس، محسوب می‌شود و در این زمینه همواره استان فارس پیشرو بوده است.

همچنین پیش بینی می‌شود طرح توانمند سازی دانشجویان در عرصه بین الملل به مدت چهار ماه برگزار شود که با توجه به استقبال گسترده سایر استان ها نسبت به شرکت در این رویداد استان فارس میزبان دانشجویان سراسر کشور خواهد بود و کلیه علاقمندان عرصه بین الملل از سراسر کشور، قابلیت شرکت در این رویداد را دارند و حتی میتوانند در این دوره مشارکت و همکاری نیز داشته باشند.

فرایند ثبت نام از ۲۵ لغایت ۳۰ بهمن ماه برنامه ریزی شده بود که با توجه به حجم گسترده استقبال کشوری از این رویداد، مهلت ثبت نام تا تاریخ ۶ اسفندماه تمدید گردید و علاقمندان می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس http://yun.ir/ciuzp5 و یا ارتباط با شماره تماس 09398032119 اقدام به ثبت نام نموده و در این رویداد که به صورت مجازی برگزار می شود شرکت نمایند.

خبرنگار :سیده فاطمه حسینی

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا