حوزه علمیه

تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) در جمع طلاب مدرسه علمیه منصوریه؛ انقلاب اسلامی محصول اسلام ناب است

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی گفت: توجه به رفتار خود مانند امام راحل می تواند در اخلاق و اعتقادات موثر باشد، اسلام با روحانیت گره خورده است انقلاب اسلامی نیز محصول اسلام نابی است که از آموزه های اهل بیت(ع) به دست آمده است.

کلانتریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه منصوریه، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در جمع طلاب و روحانیون مدرسه علمیه منصوریه شیراز با اشاره به اینکه طلبه باید از سه جهت پیشرفت قابل توجهی داشته باشد اظهار کرد: یکی از جهاتی که طلاب باید پیشرفت داشته باشند در جامعه امروزی پیشرفت درسی است چراکه باید نیاز جامعه را پاسخ دهند.

وی در ادامه با تصریح اینکه فقط در حوزه دین 600 مجله منتشر می شود که هر کدام از آنان سوالی از اسلام است، اضافه کرد:باید بر مبنای مکتب اهل بیت(ع) بتوانیم پاسخ این سوالات را بدهیم.
به گفته تولیت حرم مطهر احمد بن موسی(ع) باید کار علمی طلاب همانند علمای گذشته شبانه روزی باشد تا بر مبانی اصیل اسلام اشراف پیدا کنند، امروز با این هجمه شبهات و سوالات جدید باید تلاش کنیم تا حد توان پاسخ آنان را بدهیم.

وی در خصوص افزایش سواد تخصصی طلاب نیز خاطرنشان کرد: مبلغین اسلام باید به گونه ای کار کنند که در مواجه با سوالات قوی عمل کنند، عمل علم، دین و عمل به دستورات دین نیز از جمله دیگر کار های طلاب است که باید انجام دهند، اگر در این حوزه پیشرفت داشته باشیم در باور و اعتقاد مخاطبین نیز تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری افزود: توجه به رفتار خود مانند امام راحل می تواند در اخلاق و اعتقادات موثر باشد، اسلام با روحانیت گره خورده است انقلاب اسلامی نیز محصول اسلام نابی است که از آموزه های اهل بیت(ع) به دست آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا