فرهنگی و اجتماعی

توسط بانی 12 ساله؛ مجلس روضه خانگی حضرت زهرا(س) در شیراز برگزار شد

به مناسبت ایام فاطمیه مجلس روضه خانگی توسط بانی خیر 12 ساله در شیراز برگزار شد.

توسط بانی 12 ساله؛ مجلس روضه خانگی حضرت زهرا(س) در شیراز برگزار شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه، محمد حسین زمانی نوجوان 12 ساله ای است که در انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی شرکت می کند.

بر اساس این گزارش، محمد حسین از همان سنین کودکی با توجه به اینکه در خانواده ای مذهبی متولد و بزرگ شده است شور و اشتیاق فراوانی برای حضور در مجالس مذهبی دارد، از این رو انجام کارهای خیر و نیک یکی از فعالیت های این نوجوان 12 ساله است.

حضور در مواکب در مناسبت های مختلف مذهبی، برپایی ایستگاه صلواتی، برپایی مجالس خانگی روضه، حضور در مساجد به منظور شرکت در مراسم های مذهبی از جمله ولادت و شهادت‌های ائمه(ع) بخشی از فعالیت های محمد حسین است.

علاقه محمد حسین زمانی به حضور در برنامه ها و انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی موجب شد تا با این نوجوان 12 ساله به گفت و گو بنشینیم:

سلام خدمت محمد حسین عزیز، چطور شد که به سوی شرکت در مراسمات مذهبی تمایل پیدا کردید بگویید. من هم سلام عرض می کنم خدمت شما و عرض خداقوت از خبرگزاری مهر دارم بابت انشار اخبار فرهنگی که تاثیر مطلوبی در میان مخاطبین سطح جامعه دارد.

خب از زمانی که به یاد می آورم تاکنون خانواده من به خصوص دایی ام در تدارک برپایی موکب برای اهل بیت(ع) و برپایی مجالس مذهبی و هیئات خانگی بود، هنگامی که با دایی ام به مجالس و موکب ها سر می زدم عشق و علاقه خاصی در دلم ایجاد می شد به طوری که دوست داشتم هر شب همین بساط باشد و من هم شرکت کنم.

سپس به همراه ایشان در مساجد هم حضور پیدا می کردم سعی من این بود که همه جا باشم آخر حس کنجکاوی نوجوانی ام گل کرده بود و شاید همین باعث آمد و شد بیشتر در مراسمات مذهبی شده بود.

آنقدر در مراسمات حضور پیدا کردم تا به یک باره به مادرم گفتم من هم می خواهم مانند دایی بانی مراسم شوم، بهم گفتند که سن شما کم است و امکان ندارد همین که دایی برگزار می کند ثواب و اجر آن برای شما باشد گفتم نه من خودم می خواهم برگزار کنم گفتند حالا برای کدام یک از ائمه(ع) می خواهیم مراسم بگیری من هم چون تو ایام فاطمیه بودیم و قلب حضرت زهرا(س) را به خاطر روضه هایی که شنیده ام و می دانم در شهادت خود چقدر زجر کشدیده اند خیلی دوست دارم، به همین دلیل فورا گفتم می خواهم بانی مجلس روضه حضرت زهرا(س) شوم.

رفتار شما نسبت به دیگر هم کلاسی های خود چگونه است؟

خب راستش وقتی به ائمه(ع) عشق پیدا می کنید چه بخواهید یا نخواهید رفتار آنان را الگو برای خود قرار می دهید، من هم سعی کرده ام زندگی اهل بیت(ع) را برای خودم الگو قرار دهم، بیشتر همکلاسی ها یا آشنایان در خصوص من اینگونه ابراز می کنند که مودب و مهربان هستم، البته در جای خود با دوستانم بازی هم می کنم ولی سعی می کنم در همان بازی هم ویژگی های ائمه(ع) از جمله ایثار، اخلاص و مهربانی را در خود داشته باشم.

گفتگو: حجت کهیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا