مراجع و علما

تشکر آیت‌الله‌ العظمی صافی از رئیس دادگاه اتریش

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در نامه ای از رئیس دادگاه قانون اساسی کشور اتریش به خاطر ابطال رأی ظالمانه که حقّ مسلّم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع نموده بود، تشکر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه،متن نامه تشکر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از ریاست دادگاه قانون اساسی کشور اتریش به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عالی جناب آقای دکتر کریستوف گرابنوارتر
ریاست محترم دادگاه قانون اساسی کشور اتریش

با ابلاغ سلام و تحیّات

 شرافت ذاتی انسان که ودیعه خداوند بزرگ برای ابناء بشر با هر رنگ، زبان، فرهنگ و جغرافیاست، همواره از سوی نظام‌های سلطه مورد تعرّض و تخریب بوده است.

 انسان‌های فرهیخته و نهادهای داوری هر جامعه که مسئولیت صیانت از حقوق انسان‌ها و اجرای عدالت را بر دوش دارند، بزرگ‌ترین نقش کنترل حکومت‌ها را نیز بر عهده دارند. آنها واجد نقش بازدارندگی در برابر بی‌عدالتی و تداوم ظلم و جفا در حقّ ملّت‌ها و فرهنگ‌ها و آداب و رسوم و اعتقادات دینی می‌باشند.

 اقدام بحقّ و شایسته دادگاه قانون اساسی کشور اتریش و بخصوص نقش عادلانه و شرافتمندانه آن عالی جناب و دیگر قضات عالی رتبه در احقاق حق اعتقادی مسلمانان کشورتان و ابطال رأی ظالمانه که حقّ مسلّم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع نموده بود مایه خوشحالی و مسرّت قاطبه مسلمانان جهان و دیگر صاحب نظران فرهیخته ادیان ابراهیمی گردید.

 اینجانب مراتب تشکّر و تقدیر خود را به خاطر اقدام شرافتمندانه انسانی و عادلانه‌تان در حقّ مسلمانان اتریش اعلام می‌دارم و موفقیت بیشتر شما را آرزومندم.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ه ش
۴  جمادی الاولی ۱۴۴۲ ه ق
لطف الله صافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا