اخبار

برخورداری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس از بیش از ۸ هزار مصوبه اشتغال خرد

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس حدود هشت هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان فارس دارد و توانمند سازی خانواده ها در اولویت ما قرار دارد.

حسین پور نورعلی در نشست صمیمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک عرض کرد و گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش ارزنده‌ای برای پوشش خبری و پیگیری مسائل و مشکلات مردم دارند.

او با اشاره به فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه اجتماعی، گفت: همچنین بنیاد ۱۵ خرداد اخیرا به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) الحاق شد و در حوزه سلامت فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: بنیاد احسان از سال ۹۷ عمده فعالیت خود را شروع کرده و در حوزه اجتماعی در سطح خرد فعالیت می کند و در بحران ها به کمک به نیازمندان می شتابد و حوزه توزیع بسته های معیشتی را در بر می گیرد.

پور نورعلی تاکید کرد: بنیاد برکت حدود هشت هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان دارد و در حوزه های بهزیستی نیز ورود می کنیم.

وی ادامه داد: توانمندسازی خانواده ها در اولویت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان است و گروه های جهادی در اجرای برنامه های این ستاد نقش مهمی دارند و قابل اعتماد بودن، اخلاص و سرعت عمل جبهه های جهادی از ویژگی های منحصر به فرد آنهاست.

مدیرکل اجرایی ستاد فرمان امام (ره) در ادامه از اعزام زائر اولی‌ها به کربلای معلی بصورت رایگان از خانه‌های محلات در سطح کلانشهر شیراز خبر داد و بیان کرد: همچنین با همکاری گروه‌های جهادی در محلات محروم ازجمله سلطان آباد و … خدمات دندانپزشکی بصورت رایگان ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید نیز پویش مشق احسان ۱۲ هزار بسته لوازم التحریر در بین اقشار کم بضاعت استان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در استان فارس با اشاره به سیلاب اخیر در مناطق جنوبی استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بحران‌ها در کنار مردم بوده است و خواهد بود، در حادثه سیل اخیر نیز پس از اعلام وقوع سیل، با همکاری گروه‌های جهادی از مناطق سیل‌زده بازدید بعمل آورده شد و بر اساس میزان خسارت به منازل مسکونی، اولویت‌بندی انجام گرفت.در همین راستا امدادها در ۳ مرحله انجام خواهد گرفت. در مرحله اول با ارسال اقلام امدادی شامل کف کش و لجن کش، بیل، چمکه، کارواش و اقلام غذایی فوری و آب معدنی به مناطق سیل زده، مرحله دوم با ارسال بسته‌های غذایی و در مرحله سوم تامین بخشی از اقلام لوازم خانگی آسیب دیده از سیل و دام های تلف شده، انجام خواهد گرفت.

پورنورعلی اعلام کرد: طبخ و توزیع ۴۰ هزار پرس غذای گرم از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان بوده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از فعالان حوزه رسانه استان فارس با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا